wsh logo

Zostań Żołnierzem RP!

Zostań Żołnierzem RP!

62 Batalion Lekkiej Piechoty z Radomia zapraszam wszystkich chętnych studentów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Trzyletnia służba w Wojskach Obrony Terytorialnej otwiera możliwość zastania żołnierzem zawodowym!

 

Batalion ma do zaoferowania szeroki wachlarz możliwości. W jednostce organizowanych jest wiele szkoleń, które mogą Państwo wykorzystać nie tylko w wojsku, ale również w pracy cywilnej. Służba odbywa się w jeden weekend każdego miesiąca, ale swoją aktywność można rozszerzyć biorąc udział w różnych dodatkowych działaniach. Za każdy dzień służby, jak i szkolenia dostają Państwo wynagrodzenie. Działalność w Wojskach Obrony Terytorialnej,   to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też zdobycie nowych umiejętności.

Przed wstąpieniem w szeregi wojska polskiego muszą Państwo przejść badania medyczne oraz konsultację z psychologiem. Osoby z kategorią „A” wpisanej w książeczce wojskowej nie przechodzą już badań medycznych. Początkowo zostaną Państwo poddani szesnastodniowemu szkoleniu wojskowemu. Po jego zakończeniu odbędzie się przysięga, wtedy zostaną Państwo żołnierzami Wojska Polskiego. Osoby po pełnym zrealizowaniu przeszkolenia wojskowego dla kandydatów w ramach Programu MON – Legia Akademicka nie podlegają przeszkoleniu unitarnemu.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia w szeregi żołnierzy Wojska Polskiego.

Kontakt telefoniczny: 693-766-905; 513-687-895 lub bezpośrednio z Wojskową Komendą Uzupełnień w Radomiu

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content