wsh logo

Spotkanie z psychodietetykiem cz. II

Autoprezentacja i mowa ciała – Webinar!

11 marca 2021 roku w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej gościliśmy niezwykłego gościa – mgr Katarzynę Strzelczyk – dietetyk kliniczny i psychodietetyk.

Spotkanie miało formę wywiadu, który poprowadziła Koordynator powyższej Pracowni mgr Milena Durasiewicz. Studenci aktywnie zadawali pytania jak również dzieli się swoimi przemyśleniami. Gość spotkania z niezwykłą pasją odpowiadała na pytania studentów, pozytywna aura otoczyła wszystkich uczestników spotkania. Ze względu na duże zainteresowanie studentów zapraszamy wkrótce na drugą część warsztatu.

Koordynatorem Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej jest 

mgr Milena Durasiewicz

mgr Katarzyna Strzelczyk – psychodietetyk i dietetyk kliniczny. Ukończone studia I stopnia  na AHNS w Lesznie, na kierunku dietetyka kliniczna. Studia magisterskie ukończone na WSZUiE w Poznaniu o profilu dietetyka spersonalizowana i psychodietetyka. Prowadzi swój gabinet psychodietetyczny w Starym Bojanowie oraz w Lesznie. Pracuje głównie psychodietetycznie z kobietami zmagającymi się z nadprogramowymi kilogramami oraz z kompulsywnym objadaniem. W swojej pracy pomaga w zmianie nawyków żywieniowych oraz naprawianiu relacji z jedzeniem. Pracuje z kobietami nad poczuciem własnej wartości oraz pokazuje jak przerwać błędne koło odchudzania.

Podczas współpracy z pacjentkami łączy wiedzę z dietetyki jak również z psychologii. Studia z zakresu dietetyki podjęte w wieku 36 lat. Największą motywacją do podjęcia studiów była chęć uzyskania wiedzy oraz umiejętności – jak pomóc synowi chorującemu na astmę oraz na celiakię? Dzięki osobistym doświadczeniom potrafi doskonale zrozumieć osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi w tym: z niedoczynnością tarczycy, celiakią, nieswoistymi zapaleniami jelit, insulinoopornością, depresją oraz zaburzeniami odżywiania. Wyznaje zasadę: „jesteśmy tym co jemy” i „nic się nie dzieje bez przyczyny” W swojej pracy opiera się na powiedzeniu : „Kropla drąży skałę nie siłą lecz częstotliwością spadania”.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content