wsh logo

Warsztaty pt. „Myśli – mój przyjaciel czy wróg?”

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

2 i 9 grudnia 2021 roku odbyły się kolejne części warsztatu z cyklu spotkań z psychoterapią poznawczo – behawioralną. Warsztaty pt. „Myśli – mój przyjaciel czy wróg?”

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach inicjatywy Koła Naukowego Psychologii Klinicznej i Psychoterapii. Ze względu na zainteresowanie studentów powyższą tematyką zrealizowano trzecią i czwartą część warsztatów. Powyższe spotkania odbyły się w formie online na platformie Microsoft Teams w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej. Warsztat został poprowadzony przez Opiekuna Naukowego powyższego Koła mgr Mileną Durasiewicz– psychologa i psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego.

W trakcie warsztatów była możliwość poznania technik terapeutycznych i podzielenia się swoimi przemyśleniami w trakcie inspirujących dyskusji grupowych. Studenci aktywnie uczestniczyli w warsztatach, chętnie rozwiązywali zadania, przyglądali się swoim myślom automatycznym, przekonaniom kluczowym i zniekształceniom poznawczym.

Była także możliwość zdobycia praktycznych umiejętności. Uczestnicy warsztatów pracowali na studium przypadku, analizując treści poznawcze oraz zachowania zabezpieczające. Tworzyli konceptualizację, analizowali wydarzenia traumatyczne, odnosili się do danych uzyskanych z wywiadu. W ćwiczeniach studenci także dobierali metody diagnostyczne oraz techniki terapeutyczne.

Na zakończenie powyższego cyklu prowadząca warsztaty stworzyła przestrzeń na podsumowanie zagadnień z wszystkich czterech warsztatów. Uczestnicy spotkań mieli także możliwość przekazania informacji zwrotnych jak również podzielenia się swoimi obserwacjami z wykonywanych ćwiczeń.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content