wsh logo

ANNA ZAJĄC

LESZEK MELLIBRUDA

Anna Zając – Doktor nauk humanistycznych. Logopeda, diagnosta i  językoznawca.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończyła filologię polską, logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat broniła z zakresu językoznawstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach opisując kompetencję komunikacyjną osób ze spektrum autyzmu. Autorka artykułów naukowych, monografii oraz książek dla dzieci, których głównym bohaterem jest Buba („Buba i jego świat” czy „Pobawisz się ze mną”) Uczestniczka konferencji naukowych. Inicjatorka akcji „Dwulatek mówi”. Autorka bloga Bubagada.pl.

„Z zamiłowania do języka i do pracy z dziećmi zostałam logopedką. Od czasów liceum interesuję się językoznawstwem, a w szczególności komunikacją interpersonalną, językiem w mediach. I to te wszystkie zainteresowania zaprowadziły mnie na studia logopedyczne. Sama wiedza teoretyczna to za mało. Jako logopeda mam przyjemność pracować z człowiekiem, badać mechanizmy języka, ale przede wszystkim mam szansę komuś pomóc. Pomóc powiedzieć pierwsze słowo, zbudować pierwsze zdanie albo sprawić, że wstydliwy „łowełek” zamieni się w piękny rower. Mam szansę zadbać o jedną z najważniejszych czynności w życiu człowieka – o mowę”.

W Akademii Handlowej Nauk Stosowanych prowadzi takie zajęcia jak: Metody komunikacji wspomagającej i alternatywnej czy Diagnoza i terapia dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

 

 

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content