wsh logo

MAŁGORZATA POTOCKA

LESZEK MELLIBRUDA

Absolwentka wydziałów aktorskiego oraz reżyserskiego łódzkiej filmówki. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Stowarzyszenia Twórców Kultury.

 

Poza występowaniem w filmach, Małgorzata Potocka kręci teledyski, tworzy filmy eksperymentalne, programy telewizyjne, jest producentem, scenarzystą, reżyserem, montażystą, a także fotografuje.

Gościnnie jest związana z teatrami warszawskimi, występowała na deskach: Teatru Nowego Praga Warszawa (2005) jako Abby w Strefie O Neila LaBute’a oraz Teatru Capitol (2017) jako Pani Rubin w Alibi od zaraz Jeana Poireta.

W 2011 została dyrektorką artystyczną łódzkiej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej „On Air”, gdzie można było studiować na sześciu kierunkach: aktorskim, reżyserii filmowej i telewizyjnej, muzyce wokalnej, reżyserii dźwięku, charakteryzacji i fotografii. Od 1 września 2019 jest dyrektorką naczelną i artystyczną Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Jako wykładowca w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu prowadzi zajęcia z Rozwijania ekspresji teatralnej u dziecka.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content