wsh logo

Lokalna sieć wsparcia osób z problemami zdrowia psychicznego

14 Ogólnopolski Festiwal Filmowy Kameralne Lato

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych oraz Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej w Radomiu, zapraszają na spotkanie w ramach budowania lokalnej sieci wsparcia dla osób borykających się z problemami zdrowia psychicznego.

Smutek, apatia, samookaleczanie się, myśli samobójcze – to niestety smutna codzienność dla tysięcy dzieci do 18 r.ż. w Polsce. Także tutaj, w Radomiu. Czy możemy jakoś temu przeciwdziałać? Czy wiemy, jaka jest realna skala problemu w Radomiu? Czy warto połączyć siły i próbować razem temu przeciwdziałać? Spotkanie informacyjne skierowane jest do środowisk, które na co dzień – pośrednio lub bezpośrednio – mierzą się z problemem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży: m.in. lekarzy, ekspertów, psychologów, organizacji pozarządowych, aktywistów, pedagogów i nauczycieli.

Podczas spotkania zaprezentujemy Państwu założenia naszej inicjatywy, której celem jest m.in. – opracowanie diagnozy w ramach Obywatelskiego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego i Prewencji Zaburzeń Psychicznych dzieci i młodzieży do 19 r.ż., -realizacja szerokiej akcji informacyjno – edukacyjnej w radomskich środkach masowego przekazu na temat zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży -uruchomienie łatwo dostępnej w Internecie, pełnej bazy kontaktowej ośrodków, lekarzy, specjalistów z Radomia świadczących pomoc dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej w Radomiu. Spotkanie jest częścią projektu pn. „Obywatelski Program z zakresu promocji zdrowia psychicznego” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

W przypadku pytań lub wątpliwości, zachęcamy również do kontaktu pod numerem telefonu: 882 777 067 lub mailem: kas.stowarzyszenie@gmail.com

Jesteśmy przekonani, że działając wspólnie, możemy choćby w najmniejszym stopniu, przyczynić się do pomocy osobom, które naprawdę jej potrzebują. Zapraszamy do współpracy i udziału w spotkaniu pracowników i studentów naszej Uczelni oraz gości.

Zapraszam

Prof. AHNS dr Andrzej Gołębiowski

Kontakt: agolebiowski@wsh.pl

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content