Wychowanie uczniów klas młodszych do obowiązkowości, systematyczności i estetyki. Warsztat

Zapraszamy na kolejny z cyklu warsztat, który odbędzie się 05.02.2022r ( sobota) w godz. 10.30-11.25 sala A-2 ul Mazowieckiego AHNS w Radomiu
W tym kolejnym warsztacie który poprowadzi pani dr Maria Łukawska nt. Wychowanie uczniów klas młodszych do obowiązkowości, systematyczności i estetyki. Wychowanie stanowi nieodłączny aspekt naszego życia i niezależnie od tego, w jakim stopniu mamy tego świadomość, wszyscy jesteśmy uczestnikami procesu wychowawczego. To, w jaki sposób patrzymy na świat oraz zachowujemy się w określonych sytuacjach i jak się komunikujemy z innymi, wynika z tego, jak zostaliśmy wychowani. Janusz Korczak bardzo mocno zaznaczył ogromną wagę wychowania, pisząc: „wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli”.
Temat: Rodzinne Wychowanie uczniów klas młodszych do obowiązkowości, systematyczności i estetyki
Dr Maria Łukawska – wykładowca akademicki,
Maria Łukawska – urodzona w 1968 roku w Skalbmierzu – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wykładowca akademicki. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2008 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu: Grafika komputerowa, Etyka, Psychoprofilaktyka.
Autorka kilkunastu artykułów poświęconych profilaktyce i edukacji wczesnoszkolnej oraz monografii: pt.: Skuteczność edukacyjnych programów profilaktycznych realizowanych w klasach I-III, a także Programu Profilaktycznego dla uczniów klas trzecich: ZABAWA-NAUKA-ODPOCZYNEK, Programu Profilaktyczno-rewalidacyjnego WARTO BYĆ! dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz Programu działań alternatywnych dla młodzieży KAŻDY MA JAKIEŚ ZDOLNOŚCI.
Od 2017 roku czynny członek Karpackiego Towarzystwa Naukowego i Oświatowego w Krośnie. W 2020 roku uhonorowana brązową odznaką za zasługi w KTNiO. W 2017 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Nauczyciel na medal”.
Czynna pasjonatka twórczości plastycznej. Zainteresowania: edukacja wczesnoszkolna i profilaktyka w edukacji.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.