wsh logo

Bajkoterapia jako droga prowadząca do lepszego poznania i zrozumienia problemów nie tylko małych pacjentów

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

10 i 11 lutego 2022 roku w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu odbyły się warsztaty z cyklu spotkań z bajkoterapią

Powyższe wydarzenie zostało poprowadzone przez Koordynator Pracowni mgr Milenę Durasiewicz. Studenci mieli możliwość wysłuchania bajek terapeutycznych dotyczących ważnych problemów takich jak: uzależnienie w rodzinie, zagrożenia dla dzieci i młodzieży związane ze światem wirtualnym, trudność z samoakceptacją oraz kłótnie rodziców.

Zostały omówione szczegółowo powyższe tematy na podstawie analizy bajek terapeutycznych. Studenci przyglądali się emocjom towarzyszącym bohaterom bajek.

Zapoznali się także z funkcjami bajek: psychoedukacyjną oraz psychoterapeutyczną. Wspólnie także studenci określali najważniejsze cechy bajki terapeutycznej. Poznali także zasady tworzenia bajki terapeutycznej.

W trakcie ćwiczeń poznali również techniki służące do identyfikacji i pomiaru emocji. Była także przestrzeń na inspirujące dyskusje grupowe dotyczące przedstawionych bajek.

 Bardzo dziękujemy za udział w warsztatach i za owocne dyskusje grupowe.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content