wsh logo

Biblioteka – miejsce spotkań

14 Ogólnopolski Festiwal Filmowy Kameralne Lato

15 marca 2022 r. o godzinie 18.00 odbył się bezpłatny webinar pt. „Biblioteka – miejcse spotkań”. 

 

 

Co oprócz książek można zaleźć w bibliotece?
Jakie korzyści daje fakt posiadania karty bibliotecznej?
Jakie są zasoby biblioteki XXI w.?
Na te i wiele innych pytań odpowiedział w trakcie spotkania on-line Przemysła Czaja – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, wcześniej związany z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, gdzie odpowiedzialny był za przygotowywanie, wdrażanie i ewaluację działań promujących czytelnictwo, wydarzeń kulturalnych (w tym festiwali literackich, gier miejskich i spotkań literackich). Rzecznik prasowy Gdańskich Targów Książki i współorganizator wydarzeń literackich organizowanych w ramach ww. targów.  Pełnił również funkcję rzecznika prasowego Muzeum Emigracji w Gdyni

Była to okazja do zapoznania się z aktualną ofertą radomskiej biblioteki (m.in. możliwość darmowego korzystania z katalogu ebooków, czytelni do nauki własnej, wydarzeniach edukacyjno-kulturalnych dla mieszkańców Radomia, ale też przyjezdnych i obcokrajowców).

Radomska biblioteka obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia i tym samym jest to rok podsumowań, ale też planów na najbliższą przyszłość. I o tych właśnie kierunkach rozwoju porozmawialiśmy w trakcie spotkania z naszym gościem.

 

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content