wsh logo

Wizyta studyjna w firmie RADMOT

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

W dniu 29 marca 2022 studenci kierunków zarządzanie oraz uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. H. Dobrzańskiego Hubala w Radomiu,  który objęty jest patronatem Akademii Handlowej Nauk Stosowanych, wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie RADMOT.

W ramach wizyty studenci i uczniowie dowiedzieli się jak automatyzacja produkcji zmienia przemysł, jakie są perspektywy dla przemysłu metalowego, jakie wyzwania stawia rynek przed firmami produkcyjnymi  i czym jest pomiar w obróbce CNC. Mieli możliwość zwiedzenia najnowszego parku maszynowego, zapoznali się ze strukturą funkcjonowania firmy, zakresem oferowanych przez nią usług,  jak również możliwością podjęcia zatrudnienia w strukturach firmy.

RADMOT jest polską firmą specjalizującą się w toczeniu i frezowaniu CNC. To jedna z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw na polskim rynku. Oferuje usługi na najwyższym światowym poziomie współpracując od wielu lat  z renomowanymi europejskimi firmami m.in. z przemysłu maszynowego, elektrotechnicznego i optycznego oraz automotive. Posiada nowoczesny park maszynowy wsparty nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi oraz systemami CAD i CAM.

RADMOT jako jedna z nielicznych firm zajmuje się kształceniem dualnym. To nowy model nauki w szkołach zawodowych. Pozwala on na jednoczesne zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej – teoria w placówce edukacyjnej, a praktyka w firmie, gdzie uczniowie uczą się poprzez bezpośrednią pracę na nowoczesnych maszynach produkcyjnych – a wszystko to pod czujnym okiem specjalistów.

Podsumowaniem wizyty było spotkanie studentów z Prezesem Zarządu firmy RADMOT Janem Stańczykiem oraz współpracownikami.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content