wsh logo

Wizyta Studyjna w Fabryce Broni „Łucznik” – Radom

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Dnia 25 kwietnia 2022 miała miejsce Wizyta Studyjna w Fabryce Broni „Łucznik” – Radom. Uczestniczyli w niej studenci kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, prawo i zarządzanie.

Celem spotkania było zapoznanie naszych studentów z planami rozwoju Fabryki Broni i nowoczesnymi technologiami stosowanymi przez Zakład w procesie wytwarzania broni. Wizyta była znakomitą okazją do zwiedzenia sali tradycji oraz zapoznania się z parkiem technologicznym i produktami Fabryki oferowanymi na rynek wojskowy i cywilny. Na nowoczesnych strzelnicach krytych Fabryki można było również sprawdzić możliwości ogniowe najnowszej polskiej broni.

Fabryka Broni „Łucznik”- Radom sp. z o.o. jako wiodący producent i dostawca broni na rynki krajowe i zagraniczne jest głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Fabryka Broni jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Zakres działalności spółki obejmuje wytwarzanie broni: karabinków Grot z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej, karabinków Beryl i Mini-Beryl kal. 5,56 mm x 45 NATO, pistoletów maszynowych PM-98 / PM-06 Glauberyt kal. 9 mm x 19 Parabellum, pistoletów samopowtarzalnych P99 i PR15 oraz broni sportowej i zestawów treningowych. Spółka prowadzi szeroki zakres usług rusznikarskich, wykonuje również usługi na zlecenie firm zewnętrznych wykorzystując doświadczenie i umiejętności załogi oraz nowoczesny i różnorodny park maszynowy. Dąży do tego, aby znak „FB” zapisał się na kartach historii jako synonim produktów bezpiecznych dla użytkownika, niezawodnych, wysokiej jakości i nowoczesnych.

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content