W trosce o dobro dziecka. Konferencja Naukowa

W dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka, przypadającego w dniu 1 czerwca, Wydział Studiów Strategicznych i Technicznych AHNS w Radomiu, zaprasza na kolejne wydarzenie, realizowane w ramach projektu, Budowanie bezpiecznych przestrzeni.
W ramach projektu, we współpracy z Partnerami: Stowarzyszeniem Słoneczny Dom w Radomiu, Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Wojewódzkim Ośrodkiem Adopcyjnym Oddział w Radomiu i Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą „Słoneczny Dom” w Radomiu, organizujemy 1 czerwca 2022 roku, Konferencję na temat:
„W TROSCE O DOBRO DZIECKA” WSPARCIE DZIECKA I JEGO RODZINY W SYSTEMIE PIECZY ZASTĘPCZEJ
Miejsce spotkania: ul.Mazowieckiego 7a
Godzina: 9.00
Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, w sytuacji, gdy rodzina nie jest w stanie wywiązać się ze swojej funkcji jest obowiązkiem władz publicznych. W podjętej debacie naukowej i społecznej, z udziałem przedstawicieli administracji rządowej, przedstawicieli samorządów, pracowników organizacji społecznych i placówek opiekuńczych, pragniemy po raz kolejny przyjrzeć się funkcjonowaniu rodziny, jako bezpiecznej przestrzeni dla dzieci.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zgłoszenie tego faktu na formularzu zgłoszeniowym do 26 maja 2022 roku na adres email: konferencjaradom@op.pl. Liczba miejsc ograniczona.
Patronat medialny
Tematem przewodnim konferencji jest podsumowanie dziesięciu lat funkcjonowania instytucji i organizacji realizujących w subregionie radomskim zadania Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Celem konferencji jest:
- promocja i wspieranie rodzicielstwa adopcyjnego i zastępczego,
- podkreślenie znaczenia rodziny adopcyjnej i rodzinnej pieczy zastępczej,
- poszukiwanie możliwości wspierania rodzin adopcyjnych i zastępczych oraz rodzicielstwa zastępczego.Intencją organizatorów jest również wymiana doświadczeń dotyczących istotnych aspektów pracy z rodziną adopcyjną i zastępczą oraz dyskusja o losie dzieci znajdujących się pod opieką zastępczą.
Odbiorcami konferencji są: pracownicy powiatowych centrów pomocy rodzinie, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych, kuratorzy sądowi, pedagodzy, specjaliści z zakresu pracy z dziećmi i rodziną, przedstawiciele samorządów, rodzice adopcyjni, rodzice zastępczy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, wolontariusze, studenci.
Liczymy na Państwa udział w wydarzeniu.
Prof. AHNS dr Andrzej Gołębiowski