wsh logo

Zabawy matematyczne w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu zaprasza na kolejny z cyklu warsztat, który poprowadzi pani mgr Agata Kacprzak-Kołakowska nt. Zabawy matematyczne w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej.

 

Warsztat odbędzie się 4 czerwca 2022 r. w godzinach 10.30 – 11.30 w sali B06 ul. Staroopatowska 1a.

Zgodnie z postulatami dydaktyki jedną z najlepszych metod w nauczaniu początkowym matematyki jest włączenie do procesu nauczania odpowiednio pomyślanych gier i zabaw. Zabawy umysłowe przyczyniają się do łatwiejszego zapamiętywania nowych wiadomości, do wywoływania szlachetnych stanów emocjonalnych, rozwijania mowy i myślenia, harmonijnego rozwoju obu układów sygnałowych i kształtowania się zwartych struktur dynamicznych, na których opierają się nasze umiejętności, nawyki i przyzwyczajenia.

U dzieci w młodszym wieku szkolnym obserwujemy duże zainteresowanie zabawami umysłowymi, których cechą jest współzawodnictwo w zakresie umiejętności posługiwania się pamięcią, uwagą, fantazją, zdolnością orientowania się, a treścią ich jest zazwyczaj odgadywanie rebusów, szarad, zagadek. Dzieci od najmłodszych lat z przyjemnością grają w różne gry, organizują zabawy i zawody. Wszystkie te formy stanowią dla dzieci rozrywkę, która jest przeciwstawieniem obowiązków szkolnych.

Agata Kacprzak-Kołakowska, Magister pedagogiki specjalnej – oligofrenopedagogiki oraz wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, ukończyła studia podyplomowe z terapii pedagogicznej i zarządzania w oświacie. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła wiele kursów doskonalących (Terapia ręki, Kinezjologia edukacyjna, Odimienna metoda nauki czytania I. Majchrzak, Dziecięca matematyka E.Gruszczyk – Kolczyńskiej, MDS, Ruch rozwijający W. Sherborne i inne). Od 2010 roku autor i redaktor w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era. Obecnie praktykująca nauczycielka wczesnoszkolna, terapeuta. Nauczyciel mianowany, prywatnie mama Amelii i Stanisława.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

ZAPRASZAMY!

 

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content