wsh logo

Konferencja metodyczno – szkoleniowa „Nie zapomnij o mnie. Perspektywy w walce z demencją”

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Stowarzyszenie „Nowe Perspektywy” w Radomiu oraz Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu zapraszają na Konferencję metodyczno – szkoleniową na temat: NIE ZAPOMNIJ MNIE… PERSPEKTYWY W WALCE Z DEMENCJĄ.

Konferencja odbędzie się w dniu 5 października 2022 roku (środa) w auli Auditorium Primum w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu przy ul. Traugutta 61A.

Rozpoczęcie konferencji o godzinie 9. 30.

Transmisja live

Celem konferencji i jej motywem przewodnim, jest zaprezentowanie modelu wsparcia dla osób z zespołem otępiennym, w tym z chorobą Alzheimera, oraz dla ich otoczenia, wypracowanego przez Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań” z Radomia. To pierwszy tego typu ośrodek na Mazowszu, który powstał z myślą o osobach starszych, cierpiących z powodu zespołu otępiennego, głównie chorych na Alzheimera. Program realizowany jest w ramach pilotażu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i obejmuje wsparciem specjalistycznym całe rodziny.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do personelu medycznego oraz specjalistów z zakresu neurologii, psychiatrii, geriatrii, psychologii, jak również do pracowników placówek pomocowych i opiekuńczych, opiekunów osób chorych, środowisk senioralnych i organizacji pozarządowych. Zaproszenie kierowane jest także do studentów kierunków medycznych, humanistycznych, socjalnych oraz wszystkich innych zainteresowanych wsparciem osób starszych.

Wśród prelegentów znaleźli się znani specjaliści w zakresie anonsowanej tytułem konferencji problematyki: mgr Karolina Jurga, dr n. med. Radosław Magierski, prof. Michał Skalski, prof. Tomasz Gabryelewicz, mgr Iwona Przybyło, dr Małgorzata Potocka.

Integralną częścią konferencji stanowią warsztaty szkoleniowe na temat:

I. Warsztat z zakresu pamięci wizualnej – dr Małgorzata Potocka

II. Ubezwłasnowolnienie oczami prawnika – dr Agnieszka Łozińska- Piekarska, dr Tomasz Dąbrowski

III. ABC demencji – co należy wiedzieć o zespołach otępiennych – mgr Klaudia Mazur

IV. Zamień walkę we współpracę! Jak radzić sobie z zaburzeniami zachowania występującymi w przebiegu demencji? – mgr Iwona Przybyło

Ambasadorem konferencji jest Pani dr Małgorzata Potocka

Szczegółowy harmonogram

Wymagana jest rejestracja poprzez wypełnienie załączonego formularza zgłoszenia udziału.

Formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: agolebiowski@ahns.pl

 

Udostępnij
youtube
youtube
youtube
Skip to content