wsh logo

Wizyta studyjna NATO

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

W ramach Akademickiego Studium Kształcenia Praktycznego, 26 października Studenci AHNS zrealizowali wizytę studyjną w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz 3 Batalionie Łączności NATO z siedzibą w Bydgoszczy.

Ta wyjątkowa wizyta była okazją do zapoznania się z istotą działania Paktu Północnoatlantyckiego oraz doświadczenia atmosfery panującej w obiektach o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa naszej części Europy.

Studenci, po przejściu procedur wstępu na teren obiektów NATO, wzięli udział w spotkaniu z zastępcą dowódcy JFTC NATO Panem Generałem Petrem Svobodą oraz mieli unikalną możliwość porozmawiania z oficerami z USA, Kanady, Niemiec, Francji, Turcji oraz Polski , którzy odbywają wymagającą służbę w tej jednostce, a wcześniej brali udział w szeregu operacji sojuszniczych m.in. w Afganistanie i Iraku. Oficerowie chętnie odpowiadali na pytania Studentów dotyczące możliwości pracy w strukturach NATO, warunków służby oraz wyzwań jej towarzyszących.

Ponadto Studenci AHNS na terenie 3 Batalionu Łączności NATO mieli możliwość zapoznania się z częścią sprzętu używanego przez wojska Sojuszu stacjonujące w Polsce oraz mogli na własne oczy przekonać się jak wygląda codzienna, aktywna służba natowskich żołnierzy w obecnych, trudnych realiach geopolitycznych.
Organizatorzy wyjazdu – dr Adam Tokarski – Dziekan ASKP i mgr Anna Mączyńska – Prodziekan ASKP dziękują oficerom JFTC NATO za dobrą współpracę w zakresie organizacji wydarzenia.
Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content