wsh logo

Spacer po Radomiu z serii Tandem Walks

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

13 października Stowarzyszenie Droga Mleczna zaprosiło studentów programu Erasmus+ Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu na Spacer po Radomiu z serii Tandem Walks.

Był to już drugi spacer z tego cyklu. Podczas pierwszego odkrywaliśmy „Zielone płuca miasta – Las Kapturski”.

Tematem ostatniego spaceru były „Stare kamienice, pałace i perełki architektoniczne rynku i promenady w Radomiu”. Wydarzenie odbyło się w języku angielskim, a przewodnikiem był Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej (CIT).

Uczestnikami spaceru byli studenci pochodzący z pięciu kontynentów i różnych krajów (Turcja, Indonezja, Czad, Mozambik, RPA, USA, Brazylia, Paragwaj). Nasi studenci podziwiali radomskie budynki, które są wizytówką naszego miasta, a także te, do których projektu bądź budowy przyczynili się nie tylko Polacy, ale także projektanci z zagranicy, m.in.

  • budynek dawnego Kolegium Pijarów (dzisiejsze Muzeum im. Jacka Malczewskiego),
  • neogotycki kościół św. Jana Chrzciciela tzw. Farę,
  • gotycki kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Radomiu (u bernardynów) wraz z przylegającym do niego urokliwym ogrodem. Jeden z najstarszych klasztorów bernardyńskich w Polsce!
  • Pałac Sandomierski, czyli obecną siedzibę Urzędu Miasta, klasycystyczny gmach wybudowany według projektu Antonio Corazziego.

Stowarzyszenie Droga Mleczna zaprasza na cotygodniowe spotkania z obcokrajowcami

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content