wsh logo

ADHD, autyzm, zespół Aspergera widziany z wielu perspektyw – analiza reportażu

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

3 listopada 2022 roku w wirtualnej przestrzeni Koła Naukowego Psychologii Klinicznej i Psychoterapii Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu odbyło się niezwykłe spotkanie z wyjątkowym Gościem – Jacek Hołub.

Powyższe wydarzenie zostało poprowadzone przez Opiekun Koła Naukowego mgr Milenę Durasiewicz. Spotkanie miało charakter otwarty, także prócz Studentów uczestniczyli również Goście.

Spotkanie była formą wywiadu z Gościem, który na podstawie książki pt. „Niegrzeczne Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera” przedstawił ważne zagadnienia związane z powyższym tematem. Zjawisko etykietowania dzieci z autyzmem czy ADHD, poczucie niezrozumienia, osamotnienia i odrzucenia jak również konsekwencje, które mogą się potem pojawić. Została dokonana także analiza systemu rodzinnego. Poruszono także istotną kwestię psychoedukacji, która miałaby na celu zwiększanie świadomości w społeczeństwie na temat ADHD, autyzmu czy zespołu Aspergera.

Studenci aktywnie uczestniczyli w dyskusji grupowej, chętnie zadawali pytania, jak również dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi tematyki spotkania.

Opiekun Koła Naukowego podsumowała spotkanie słowami: „szukajmy podobieństw, nie różnic, spójrzmy na ograniczenia jako na możliwości, pokazujmy dzieciom ich zasoby i je aktywizujmy”.

Dziękuję!

Opiekun Koła Naukowego Psychologii Klinicznej i Psychoterapii

Mgr Milena Durasiewicz

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content