wsh logo

Warsztat psychologiczny pt. „Psycholog zawód przyszłości” dla Uczniów liceum

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

W dniu 04.11.2022 w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu gościliśmy uczniów z XII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi w Radomiu. Odbiorcami warsztatu psychologicznego pt. „Psycholog zawód przyszłości” byli uczniowie pierwszej i drugiej klasy liceum o profilu dziennikarsko-psychologicznym oraz przedstawiciele Grona Pedagogicznego jak również Pani Psycholog pracującą w powyższej Szkole.

Spotkanie zostało poprowadzone przez mgr Milenę Durasiewicz – koordynator Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Opiekun Koła Naukowego Psychologii Klinicznej i Psychoterapii Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu.

Na początku koordynator Pracowni powitała wszystkich Gości, opowiedziała o funkcjonowaniu Uczelni, możliwościach jakie oferuje studentom jak również o kierunku Psychologia. Następnie mgr Milena Durasiewicz poprowadziła warsztat psychologiczny, ukazujący różne obszary pracy psychologa.

Uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy czym jest psychologia, jak wyglądają takie studia, gdzie psycholog może pracować, jakie gałęzie psychologii aktualnie się rozwijają oraz jak wiedza psychologiczna przydaje się w codziennym życiu. Była także przestrzeń na ćwiczenia i dyskusje grupowe, w których Uczniowie chętnie uczestniczyli.

Po warsztacie przyszedł czas na spacer po pracowniach psychologiczno-pedagogicznych Uczelni w Akademickim Centrum Kształcenia Praktycznego. Sala z lustrem weneckim, Pracownia Psychologiczno-Pedagogiczna, Pracownia Testów Psychologicznych oraz Pracownia Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej to obiekty Uczelni, które zostały zaprezentowane Uczniom.

Spotkanie zostało zakończone pamiątką w formie zdjęć.

Bardzo dziękuję za wspólną psychologiczną podróż zarówno w czasie warsztatu jak również w trakcie spaceru po pracowniach psychologicznych.

Mgr Milena Durasiewicz

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content