wsh logo

Warsztat psychologiczny dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

15 listopada, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w murach Uczelni miał miejsce warsztat psychologicznych dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Warsztat poprowadziło dwóch studentów Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, z kierunku Psychologia, będących na ostatnim roku studiów uzupełniających II-ego stopnia.

Studenci przygotowali prelekcję dla pragnących wiedzy studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem prelekcji była samotność, stres oraz sposoby radzenia sobie z tymi powszechnie występującymi w dzisiejszych czasach problemami. Nasi studenci nie tylko przedstawili biologiczne oraz psychologiczne aspekty obu problemów, ale także pokazali zgromadzonym w jak  prosty sposób można zminimalizować występowanie tych zjawisk w naszym życiu.

Prowadzący warsztat studenci z zaciekawieniem słuchali opinii oraz historii, którymi słuchacze chętnie dzielili się w czasie zajęć. Wydarzenie przebiegło w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, która pozwoliła na swobodną dyskusję między uczestnikami oraz prowadzącymi.

Na zakończenie warsztatów nasi studenci przeprowadzili kilka ćwiczeń trenujących pamięć, które miały zainspirować słuchaczy do samodzielnego dbania o swój niezwykle cenny narząd, którym jest mózg.

Bardzo dziękujemy studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku za inspirujące i pouczające doświadczenie. 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content