wsh logo

Debaty w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

18 i 19 listopada 2022 roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Akademii Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu odbyły się Debaty Eksperckie.

Dnia 18 listopada 2022 r. w ramach  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu odbyła się debata ekspercka, nt: „Przedsiębiorczość – współczesne kierunki zmian i tendencje rozwojowe”.

 Podczas debaty wystąpili:

 dr Ewelina Markowska, „Kompetencje jutra na rynku pracy, czyli (krytyczne) myślenie ma przyszłość”

dr Urszula Król, „Modele ubezpieczenia zdrowotnego na świecie”

dr Małgorzata Kozłowska, „Przedsiębiorczość w koncepcji zrównoważonego rozwoju”

Wiktoria Jarząbek, Wiktoria Bogacz, Wiktor Kozłowski, „Zmiany na rynku pracy w dobie pandemii Covid – 19 oraz konfliktu zbrojnego na Wschodzie

Przedstawiciel Academy for Women Entrepreneurs.

W debacie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu, III Liceum Ogólnokształcącego Im. Płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, studenci AHNS, wykładowcy AHNS oraz nauczyciele szkół średnich.

 

W dniu 19 listopada 2022 roku w kampusie AHNS na ul. Mazowieckiego 7a, odbyła się debata organizowana w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości we współpracy z Dziekan Wydziału Prawa i Administracji dr inż. Emilii Żuchowskiej-Kotlarz oraz Koła Naukowego Młodych Menedżerów pt. „Zarządzanie przedsiębiorstwem przyszłości”.

Debata odbyła się w Auli „A”. Rozpoczęła się o godzinie 10:00 od nietypowego pytania Pani Dziekan, która to zapytała siedzących studentów na Auli, czy są wśród nich osoby, które prowadzą jakąś swoją działalność- zgłosił się jeden student i ku zdziwieniu wszystkich uczestników został on jednym z prelegentów debaty.

Pani Karolina Adamczyk z American Corner Radom przed debatą zapoznała studentów z rekrutacją prowadzoną do II edycji EWE Przedsiębiorczych Kobiet.

Prowadzącą debaty została studentka Karolina Nowakowska- jedna z liderek Koła Naukowego Młodych Menedżerów. Karolina rozpoczęła debatę od przywitania i przedstawienia prelegentów, a byli to:

Pani dr Magda Chmiel – Prezes zarządu Corten Dental, ogólnopolskiej sieci placówek stomatologicznych. Swoją karierę rozpoczynała od pracy w międzynarodowych korporacjach, gdzie odpowiadała za zarządzanie projektami od fazy koncepcyjnej do fazy wdrożeniowej.  Specjalista w zakresie marketingu, komunikacji oraz budowania relacji. Skutecznie wykorzystuje swoje umiejętności w biznesie rozwijając organizacje i wprowadzając je na nowe rynki. Trenerka i konsultant biznesowy skoncentrowany na budowaniu skutecznych zespołów. Jest autorką publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, szczególnie w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia.

Pan dr Paweł Korneta- Przedsiębiorca i Prezes Zarządzający w spółkach z sektora medycznego: Medical Partners Poland, Mednovation, Medical Dynamics. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie zdobyte w Polsce, Niemczech, czy Wielkiej Brytanii. W 2018 uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Humanistyczno-Technologicznym w Radomiu. Magister Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, Magister Informatyki w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Autor kilkunastu publikacji naukowych w prestiżowych czasopismach krajowych i zagranicznych. Laureat i finalista konkursów matematycznych i biznesowych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Specjalista od strategii oraz rozwoju biznesu.

Student drugiego roku studiów z zarządzania Łukasz Siara, który od około trzech lat prowadzi dwa własne biura podróży i zarządza zespołem kilku osób. Sam również wciela się w role przedstawiciela swojego biura i jak to powiedział „spełnia podróżnicze marzenia klientów”.

Podczas debaty odpowiadano na pytania z zakresu przedsiębiorstwa przyszłości, jaka jest wizja takich przedsiębiorstw, co cechuje „sieci zespołów” i jakie powinny być kluczowe kompetencje w zarządzaniu przedsiębiorstwem przyszłości.

Eksperci bardzo obszernie wypowiadali się na zadawane pytania. Przedsiębiorstwo przyszłości to przede wszystkim takie, które będzie podążać za trendami, tak aby była w otoczeniu luka zgodności, przyszłość to także zmiany i efektywne reagowanie na nie, a także zdolność do przystosowania się do nich, szybkiej reakcji i odnalezieniu się w różnych sytuacjach. W debacie poruszono wiele tematów, od idolów wielkich przedsiębiorstw Elon’a Muska, po TikToka, który zrewolucjonizował rynek i jest narzędziem, na którym firmy mogą się reklamować, a także rozwijać. Poruszono także wiadomości e-maili, które w przyszłości odejdą na boczne tory, a zastąpią je szybsza forma komunikacji lub procesy, które zminimalizują ich wysyłaną ilość.  Z ciekawostek, które utkwiły nam w pamięci to także to, że na rozmowę rekrutacyjną nie przygotowuj godzinami ładnego kompletu ubrań, a głowę- poświęć swój czas na pozyskaniu informacji o firmie, do której aplikujesz.  Kompetencjami kluczowymi, o których wspominali eksperci, to przede wszystkim otwartość, odporność na stres, komunikatywność i szybkość reagowania na zmiany w otoczeniu. Studenci na koniec usłyszeli wiele rad i słów motywacji, aby nie bali inwestować się w siebie i swój własny pomysł.

Dziękujemy Pani Dziekan Emilii Żuchowskiej-Kotlarz za zorganizowanie debaty, Prelegentom, a także wszystkim studentom, którzy uczestniczyli z nami w tym wydarzeniu.

Do zobaczenia na kolejnych debatach!

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content