wsh logo

III Radomskie Forum Audytu-Jak radzić sobie z szumem informacyjnym w sieci?

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

26 listopada 2022 roku w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu (ul. Mazowieckiego 7a, 26-600 Radom, Aula Główna A1) odbyło się III Radomskie Forum Audytu tym razem w formie debaty eksperckiej, nt. Jak radzić sobie z szumem informacyjnym w sieci?

Podczas debaty jako  eksperci z dziedziny wystąpili:

dr Piotr Potejko – pułkownik rezerwy ABW, dr nauk humanistycznych, prawnik, pracownik naukowo – dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ASIS International Poland Chapter. Wieloletni Dyrektor Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych.

Piotr Cybulski – były wiceminister finansów i zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, doradca podatkowy, ekspert PIKW z wieloletnim doświadczeniem pracy od najniższych struktur poprzez kierowanie urzędami skarbowymi. Posiada również 8-letni staż w spółce Skarbu Państwa.

Eryk Brodnicki – Prezes zarządu Centrum Audytu Bezpieczeństwa Sp. z o.o. i wieloletni Inspektor Ochrony Danych w sektorze publicznym i branży prywatnej. Ekspert polskiego instytutu Kontroli Wewnętrznej i członek stowarzyszenia ASIS.

W trakcie debaty eksperci poruszali kwestie związane z szeroko rozumiana tematyką szumu informacyjnego w sieci, w tym udzielili odpowiedzi na pytania:

  • Co to jest szum informacyjny?
  • Czy szum informayjny (w Internecie i nie tylko) jest niebezpieczny?
  • Szum informacyjny – jak sobie z nim radzić?
  • Jaki wpływ szum informacyjny ma na dane osobowe?
  • Jaki wpływ na informacje o podatkach ma szum informacyjny?
  • Czy szum informacyjny wpływa na cyberbezpieczeństwo?

 

Współczesny człowiek coraz rzadziej „przełącza się” w tryb offline. Mimowolnie ma kontakt z ogromną ilością bodźców i wiadomości, zanurzając się w przestrzeń internetowego wielogłosu. Jest w gruncie rzeczy bezbronny na polu bitwy ścierających się interesów i poglądów, walczących o dominację lub popularność reklam, zdjęć, artykułów, blogów, profilów. Internet jest przestrzenią rozrastającego się eklektyzmu i pęczniejącego chaosu. Problem narasta i coraz dotkliwiej internauci odbierają jego skutki. Szum informacyjny, problemy finansowe oraz strach przed zakażeniem to okoliczności wykorzystywane przez cyberprzestępców, którzy w ostatnim czasie stali się szczególnie aktywni.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), Polskiego Instytut Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. (PIKW), Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przeciwdziałania Oszustwom oraz Stowarzyszenia ASIS Polska, Centrum Audytu Bezpieczeństwa Sp. z o.o., Centrum Likwidacji Barier Biznesowych, Nauczyciele Akademiccy, członkowie i sympatycy CAKW i studenci kierunków: Informatyk, Administracja i Finanse i Rachunkowość.

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content