wsh logo

Impreza Andrzejkowa

MARATON PISANIA LISTÓW 2022

Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja. To ostatni przed adwentem wieczór, w czasie którego można organizować huczne zabawy i poznać odpowiedzi na temat bliskiej i dalekiej przyszłość.

 

Z tej okazji 24 oraz 29 listopada Studencka Organizacja Wolontariat zorganizowała imprezy andrzejkowe dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy oraz Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu.

Wolontariusze – w tym wyjątkowym dniu Czarodziejki i Czarodzieje – razem ze wspaniałymi dziećmi i mlodzieżą, przenieśli się do świata magii.

Wspólnie starali się odkryć tajemnice przyszłości, poznać wykonywane zawodowy, rozpoznać szczęście w przyjaźni i miłości oraz niespodzianki najbliższych dni. Wróżyli, oczywiście przy pomocy zaklęć, ze specjalnie na tę okazję przygotowanego magicznego kapelusza, pudełka, serca, a także dłoni –  w tej dziedzinie mamy już specjalistki.

Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb, takich jak lanie wosku, ustawianie butów oraz przepowiedni z kart. Jednak, skoro to ostatni huczny wieczór w roku nasi Wolontariusze nie oszczędzali się również w tańcach i wspólnym śpiewaniu – szczególnie znanego i lubianego utworu z Krainy Lodu „Mam tę moc”. Nasi Czarodzieje i Czarodziejki zadbali o wszytkie szczegóły. Przygotowali piękne stroje, wspaniały, słodki poczęstunek (lizaki z ciasta wyglądały jak deser w najlepszej cukierni), dekoracje, a nawet przepiękną, własnoręcznie zrobioną fotoramkę specjalnie na tę okazję.

Zaangażowanie i wysiłek Wolontariuszy przyniósł ogromną radość podopiecznym Domu Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenia, ale nie tylko. Nasi Czarodzieje i Czarodziejki również byli wzruszeni. Dobro wraca. 

Bardzo dziękujemy za piękne wspólne chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Milena Matuszewska-Birkowska

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content