wsh logo

Spotkanie z Panem Krzysztofem Gajewskim

MARATON PISANIA LISTÓW 2022

Spotkanie z Prezesem Fundacji Polish Orphans Charity Panem Krzysztofem Gajewskim.

 W dniu 3.12.2022 roku odbyło się spotkanie Pana Krzysztofa Gajewskiego Szefa Kapituły Fundacji Polish Orfhans Charity, która działa od ponad 25 lat w Kanadzie.

W momencie otwarcia działalności  w Polsce, Fundacja swym zasięgiem obejmowała miasta: Katowice, Kielce, Warszawę oraz Radom. W chwili obecnej działa tylko w Radomiu. Stypendia Polish Orphans Charity przyznawane są dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie, będących sierotami lub żyjących w rodzinie potrzebującej pomocy materialnej. Przez 17 lat istnienia Fundacja przyznała ponad 1 mln 200 tysięcy dolarów kanadyjskich na pomoc materialną. Stypendium to każdorazowo kwota 1000 dolarów kanadyjskich dla osoby,
a kwota ta pozwoliła stypendystom rozwinąć talenty oraz przeżyć niepowtarzalne spotkania z Gośćmi zaproszonymi na uroczyste Gale wręczania stypendiów. Były to osoby reprezentujące Założycieli Fundacji (zdjęcie poniżej) z Kanady oraz przedstawiciele rządu polskiego, samorządów  miast czy reprezentantów krajów, gdzie działa Fundacja.

Cieszymy się, że Studenci z kierunku Pedagogika oraz pozostali Słuchacze mogli zobaczyć ciekawe zdjęcia i usłyszeć „na żywo” głos osoby, która z wielkim zapałem i zaangażowaniem prowadzi tę działalność charytatywną, gdzie zapłatą jest jak powiedział Pan Krzysztof – gest uściśnięcia dłoni i czasami łza spływająca po policzku zarówno Jego jak i Stypendysty.

Dziękujemy i życzymy zdrowia na dalsze lata współpracy z Fundacją Polish Orfhans Charity.

Krzysztof Gajewski – ukończył studium fotograficzne oraz zaocznie prawo na UMCS. 20 lat pracował w teatrze, zajmował się wideofilmowaniem, osiem lat był członkiem Zarządu Miasta, od 1990 roku radnym Rady Miejskiej. W latach 2002 – 2006, gdy prezydentem był Zdzisław Marcinkowski, pełnił funkcję wiceprezydenta Radomia. Podlegała mu opieka społeczna, służba zdrowia, wydział spraw obywatelskich.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content