wsh logo

Wspólne kolędowanie z Wolontariatem

MARATON PISANIA LISTÓW 2022

Wolontariusze AHNS oraz członkowie Akademickiego Chóru Naszych Studentów wraz z opiekunem Wolontariatu Dziekan Mileną Matuszewską – Birkowską,  20 grudnia 2022r. odwiedzili podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego PSONI w Radomiu oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy.

Okres świąteczny to czas, kiedy możemy na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem, nad relacjami z naszymi bliskimi, nad otaczającą nas rzeczywistością. To również czas, kiedy możemy po prostu ze sobą być, cieszyć się ze swojej obecności, dawać, przyjmować i dzielić się dobrem.

Wspólnie ze wspaniałymi podopiecznymi oraz ich opiekunami odśpiewaliśmy kolędy, czemu towarzyszyły łzy wzruszenia, nie tylko na twarzach podopiecznych, ale również i naszych, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Oprócz wspólnego śpiewania był poczęstunek przygotowany przez naszych cudownych wolontariuszy, a także własnoręcznie wykonane świąteczne prezenty. Nie zabrakło również świątecznych kartek – ponad 200 – wykonanych przed dzieci ze szkół i przedszkoli, w których wychowawcami są nasi studenci. Dzięki zaangażowaniu Pani Justyny Zielińskiej, naszej studentki i wolontariuszki – oraz nauczycielek z przedszkola: Pani Moniki Kozuj, Pani Anety Niemilskiej-Chedy, Pani Ewy Ziółkowskiej-Dygas – podopieczni Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy mogli obejrzeć Jasełka i wysłuchać kolęd i pastorałek oraz wierszyków przygotowanych przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 12 w Radomiu.

„Niewątpliwie najważniejszym elementem wizyty w Domu Pomocy Społecznej były wspólne rozmowy o życiu, codzienności, przemijaniu i nadziei, która w tym wyjątkowym, świątecznym okresie wybrzmiewa szczególnie i zaznacza się w każdym działaniu na rzecz innych osób, tych którzy potrzebują wyjątkowego daru, którym każdy z nas może się podzielić – czasu dla drugiego człowieka” – Aldona Kowalczyk-Zagożdzon.
Dziękujemy za wspólne piękne przeżycia, które wzbogacą naszych wolontariuszy o bezcenne doświadczenia.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w oba wydarzenia.
Dr Milena Matuszewska-Birkowska
Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content