wsh logo

Zabawa karnawałowa

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

20 stycznia 2023r. nasi Wolontariusze Studenckiej Organizacji Wolontariat AHNS zorganizowali zabawę karnawałową dla dzieci podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Zespół Pracy Socjalnej nr 9 – w Domu Kultury „IDALIN”.

Pierwsze lody zostały przełamane poprzez zabawę integracyjną „Karteczki”. Każde wskazane dziecko (i nie tylko!) musiało podać jakąś informację na swój temat, reszta uczestników miała za zadanie zgadnąć, czy informacja jest prawdziwa czy fałszywa. Później odbyły się zawody ruchowe, w których udział brały zrówno dzieci, rodzicie, jak i nasi Wolontariusze.

Najmłodsi uczestnicy mieli również okazję, podczas kolejnej zabawy „Czółko”, sprawdzić swoją wiedzę na temat bohaterów z bajek. W tym czasie starsze dzieci wzięły udział w quizie wiedzy, do którego pytania stworzyli nasi cudownie Wolontariusze. Nie było łatwo, ale wszyscy świetnie sobie poradzili.

Po zabawach i quizach nadszedł czas na tańce i śpiewy. Dzieci bardzo chętnie wchodziły na scenę, żeby zaprezentować swoje umiejętności, chociaż stając w „bezpiecznej” odległości od mikrofonu, który jednak trochę onieśmiela. Do wspólnej zabawy włączyli się wszyscy obecni. Był to wspaniały wieczór, przepełniony radością i wyśmienitą zabawą.

Dziękujemy za kolejne piękne doświadczenie, a naszym Wolontariuszom za profesjonalne przygotowanie, zaangażowanie, serce i zapał ❤.

Amanda Lenart 

dr Milena Matuszewska-Birkowska 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content