wsh logo

Dzieci w sieci – o zagrożeniach w Internecie – webinar

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

8 lutego o godzinie 18.00 na naszym FB i YouTube odbył się bezpłatny webinar nt. „Dzieci w sieci – o zagrożeniach w Internecie”. Naszym Gościem był mgr Rafał Lew – Starowicz.

Wiesz, co robi Twoje dziecko/uczeń w Internecie? Czego doświadcza, z kim się kontaktuje, jakie strony przegląda?

We współczesnym świecie Internet jest na wyciągnięcie ręki, mamy do niego powszechny dostęp – na komputerze, tablecie, komórce. Możemy w nim zawierać wirtualne znajomości, doświadczać hejtu, wyłudzania danych, natrafiać na fałszywe informacje. Nie ma jasno postawionych granic w sieci, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć z czym nasze dziecko/uczeń może się zmagać będąc online.

Podczas webinaru „Dzieci w sieci – o zagrożeniach w Internecie” omówiono rodzaje zagrożeń występujących w Internecie. Widzowie poznali wyniki najnowszych badań nt. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Zostały również omówione konkretne przykłady ryzykownych zachowań, a przede wszystkich podejmowane działania profilaktyczne.

mgr Rafał Lew – Starowicz – Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Instytutu Stosunków Międzynarodowych, studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Pedagogicznych, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Advanced Management Program w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz IESE Business School Uniwersytetu Navarry.

Wiceprezes Fundacji EdTech Poland, były zastępca dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji MEN. Wcześniej jako pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych, brał udział w ewaluacji Rządowego Programu „Cyfrowa Szkoła”. Poprzednio w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej kierował pracami Zespołów, których zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w mediach elektronicznych.

Członek Grupy Roboczej Komisji Europejskiej ds. rozwoju umiejętności i kompetencji cyfrowych, Przedstawiciel Polski w Komitecie Polityki Edukacyjnej OECD, Radzie Projektu OECD Edukacja 2030 oraz od 2008 roku Komitetu Konsultacyjnego Programu „Safer Internet” w Polsce, ekspert programu „Szkoła z klasą 2.0”.

Ekspert oceniający projekty w Komisji Europejskiej Connecting Europe Facility (CEF)
w obszarze telekomunikacji, członek PEGI Council 2006-2013 (Europejska Rada systemu oznaczeń gier komputerowych i wideo). Członek Zespołu Pedagogiki Medialnej przy Komitecie Badań Pedagogicznych PAN oraz 2020 Driving K-12 Innovation Advisory Board CoSN (Consortium for School Networking z siedzibą
w Waszyngtonie)

W latach 2011-2012 w radiu Bajka autor i prowadzący audycję pedagogiczną „Duże Dziecko”.
Jest autorem kilkunastu publikacji na temat funkcjonowania dzieci i młodzieży w środowisku cyfrowym

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content