wsh logo

Wystawa Ś.P. Jerzego Madejskiego

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Ku pamięci Jerzego Madejskiego w II rocznicę śmierci, biblioteka AHNS przygotowała wystawę fotografii autora pt. „Rzymskie wakacje”.

28 stycznia nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy fotografii  Ś.P. Jerzego Madejskiego pt. „Rzymskie wakacje”. Wystawa została zorganizowana jako wspomnienie osoby autora w II rocznice śmierci. W uroczystościach wzięli udział najbliższa rodzina: żona, syn, siostra z rodzinami oraz bliscy znajomi autora. Przemówienia uczestników wernisażu były wspomnieniem Pana Madejskiego, jako osoby serdecznej, wesołej, zakochanej w podróżach i fotografii.

Jerzy Madejski był wieloletnim  pracownikiem Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Był redaktorem naczelnym „Gazety Radomskiej”, pracował również w „Echo Skórzanych”, gazecie wydawanej przez Radomską Wytwórnię Telefonów i w „Słowie Ludu”. Współpracował także z lokalnymi rozgłośniami radiowymi – Radiem Rekord i Radiem Dla Ciebie. Jerzy Madejski zajmował się również fotografią, a zdjęcia jego autorstwa pojawiały się na wystawach w radomskich instytucjach kultury.

Prezentowane fotografie zostały wykonane podczas licznych podróży po Europie, a Włochy i Rzym były szczególnie lubiane przez autora.

Wystawę można zobaczyć w holu głównym kampusu, przy ul. Traugutta 61A do 28.02.2023r.

Zapraszamy!

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content