wsh logo

Akcje dla seniorów!

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

W ostatnim czasie nasi Wykładowcy i Studenci ze Studenckiej Organizacji Wolontariat bardzo aktywnie działali na rzecz seniorów.

W murach naszej Uczelni miały miejsce warsztaty literackie, poprzedzone wykładem otwartym – na temat „Korespondencji sztuk w poezji współczesnej” – dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które poprowadziła dr Milena Matuszewska-Birkowska.

W czasie zajęć studenci Uniwersytetu interpretowali wiersze Marcina Świetlickiego, Stanisława Barańczaka i Zbigniewa Herberta „przy wtórze szmeru klimatyzatora” – cytat z utworu Stanisława Barańczaka „Serenada szeptana do ucha przy wtórze szmeru klimatyzatora”.

A także warsztaty psychologiczne, poprowadzone przez Dominikę Osuch, studentkę  Psychologii, w czasie których studenci Uniwersytetu III Wieku zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami na temat: komunikacji interpersonalnej i jej znaczenia, form komunikacji werbalnej i niewerbalnej, schematu przekazywania komunikatu, a także barier i zakłóceń w procesie odbioru komunikatu. Studenci mieli również okazję, by poznać techniki aktywnego słuchania oraz zmierzyć swój poziom za pomocą testu.

Słuchacze byli niezwykle zaangażowani we wszystkie proponowane aktywności i ćwiczenia, za co niezmiernie dziękujemy. To był wyjątkowo inspirujący czas.

Natomiast 8 marca, ponownie odwiedziliśmy podopiecznych DPS-u Weterana Walki i Pracy. Dzięki bardzo sprawnej organizacji naszych studentów, ponownie mogliśmy obdarować mieszkańców pięknymi laurkami wykonanymi przez dzieci – ponad 250! Ponownie również, co powoli staje się piękną tradycją, miała miejsce wspólna zabawa przy akompaniamencie naszego niezastąpionego studenta Psychologii, Pana Marcina Mandziuka.

Bardzo dziękuję wszystkim studentom zaangażowanym w akcje. To był niezapomniany dzień kobiet.

dr Milena Matuszewska-Birkowska

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content