wsh logo

Wykład Otwarty Międzynarodowy – prof. dr. hab. Oleksandra Pundy

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

17 marca odbył się w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu kolejny wykład z cyklu Międzynarodowych Wykładów Otwartych.

 

 

 

 

 

Tym razem w naszej Akademii za pośrednictwem platformy MS Teams gościliśmy Pana prof. dr hab. Oleksandra Pundę z Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego w Ukrainie. 
Tematem wykłady była „Ewolucja międzynarodowego sądownictwa karnego i perspektywy odpowiedzialności Federacji Rosyjskiej za zbrodnie przeciwko ludzkości w czasie wojny na Ukrainie (2014-2023 r.)” 
Podczas wykładu zostały poruszone najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnością karną za zbrodnie dokonywane przez wojska Federacji Rosyjskiej podczas wojny w Ukrainie. 
Niespodziewanie wykład nabrał szczególnej symboliki i znaczenia, ponieważ zaledwie kilka godzin wcześniej Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania w prezydenta Rosji – Władimira Putina. Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu stała się więc pierwszym ośrodkiem akademickim, w którym podjęto naukową dyskusję dotyczącą tego bezprecedensowego wydarzenia.
Podczas dyskusji omówiono również geopolityczne znaczenie toczącego się konfliktu, możliwości dalszego jego przebiegu oraz podjęto próbę określenia przyszłego miejsca Ukrainy w Europie oraz systemie światowego bezpieczeństwa. 
Organizatorem wykładu i gospodarzem wydarzenia  był Pełnomocnik Rektora ds. Umiędzynarodowienia, dr Adam Tokarski.  
Dziękujemy wszystkim za udział.
Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content