wsh logo

Przedsiębiorczość na obcasach – II Ogólnopolska Konferencja

Przedsiębiorczość na obcasach

W dniu 18 marca 2023 roku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja pt. „Przedsiębiorczość na obcasach”. Organizowana w ramach współpracy Dziekan Wydziału Prawa i Administracji   prof. AHNS dr Emilię Żuchowską-Kotlarz oraz studentów z Koła Naukowego Młodych Menedżerów.

 

Konferencja odbyła się w Kampusie AHNS przy ul. Mazowieckiego 7a w Auli A. Konferencję otworzyła Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. AHNS dr Emilia Żuchowska-Kotlarz, a prowadziła studentka drugiego roku studiów magisterskich i Liderka Koła Naukowego Młodych Menedżerów – Karolina Nowakowska. W konferencji wzięło udział ponad stu słuchaczy!

Tegoroczna konferencja pt. „Przedsiębiorczość na obcasach” skierowana była do wszystkich kobiet, które za przedsiębiorczość uważają nie tylko wpływ na realizację w zakresie prowadzenia własnej działalności, lecz także aktywne uczestnictwo w uczelnianych Kołach, Organizacjach i Samorządach. Konferencja miała na celu zwrócenie uwagi jak wiele kobiet we współczesnym świecie stają się „Kobietami Biznesu”, gdzie biznes rozumiemy jako wielopłaszczyznowe pojęcie, które nie tylko wiąże się z prowadzeniem firmy, lecz z kierowaniem własnego życia, decyzji i działań według swoich indywidualnych potrzeb. Kobiety wychodząc z cienia, z zacisza domowego, często łączą wychowywanie dzieci, pracę, pasje i stają się „Przedsiębiorcze na obcasach”.

W Konferencji wzięło udział dziewięć wspaniałych, przedsiębiorczych kobiet – były to Panie doktor, wykładowczynie, absolwentki, studentki, a także kobiety prowadzące własną działalność.  Pierwszą prelegentką byłą dr Ewelina Markowska, która przedstawiła determinanty osiągnięcia sukcesu kobiet w biznesie. Pani Anna Munik przedstawiła jak ważna jest marka osobista, którą każdy z nas tworzy. Sylwia i Emil Tyszko uświadomili nas jak ważna jest aktywność fizyczna, aby osiągnąć sukces. Pani Karolina Deryńska opowiedziała o swoim autorskim projekcie LINKA Green Diplomacy Project. Pani Anita Włodarczyk przedstawiła funkcjonowanie Urzędu Gminy Wieniawa, w którym jest Kierowniczką Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa, a znaczną część pracowników i kadry zarządczej stanowią kobiety. Studentka Katarzyna Milewicz przedstawiła sposoby, aby mieć czas na wszystko, skąd czerpać motywacje i jak skutecznie zarządzać czasem.  Studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Maja Janik opowiedziała o swojej wielozadaniowości, która jest kluczem do jej sukcesu. Studentka Natalia Sławińska przedstawiła realia życia kobiety zaangażowanej w wiele projektów, która jednocześnie wychowuje dzieci. Ostatnią prelegentką była studentka Ewelina Bernat, która przedstawiła nam wyniki badań Fundacji Sukces Pisany Szminką – Raport Bizneswoman Polki i Przedsiębiorczość 2022, które potwierdziły, że przedsiębiorczość jest kobietą.

Różnorodność tematów podczas prelekcji wynika z indywidualnego rozumienia pojęcia biznesu i przedsiębiorczości. Potwierdza to jedynie, że kobiety stają się Przedsiębiorcze na obcasach w wielu dziedzinach i aspektach życia.

Wszystkim prelegentkom, uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w II Ogólnopolskiej Konferencji AHNS pt. „Przedsiębiorczość na obcasach” i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego wydarzenia! Do zobaczenia za rok!

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content