wsh logo

Utrata obywatelstwa, jako konsekwencja złej decyzji zagrażającej bezpieczeństwu Państwa

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu zaprasza na wykład międzynarodowy w formie on-line za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams. Wykład odbędzie się 13 kwietnia 2023 roku o godzinie 18. 00.

 

 

Tytuł wykładu: Utrata obywatelstwa, jako konsekwencja złej decyzji zagrażającej bezpieczeństwu Państwa

 Wykład poprowadzi Mgr Ivana Cichewicz, MBA

 Uniwersytet w Pardubicach – Republika Czeska

W wielu krajach podejmowane są działania, przeciwdziałające rozwijaniu się ruchów ekstremistycznych, często związanych z działalnością terrorystyczną. Wykład będzie dotyczył zagadnienia utraty obywatelstwa przez osoby działające w ramach grupy terrorystycznej ISIS. Zaangażowanie w działania ISIS niesie ze sobą szereg konsekwencji w codziennym funkcjonowaniu osób dorosłych, będących członkami ugrupowania Podczas wykładu zostaną poruszone zagadnienia związane z wpływem przynależności do grup terrorystycznych  rodziców na ich dzieci. Wiedza na temat związków konkretnych osób z organizacjami terrorystycznymi powoduje określone, zazwyczaj negatywne nastroje w społeczeństwie lokalnym oraz stygmatyzujące i nacechowane lękiem postawy opinii publicznej.

Aby dołączyć do wykładu KLIKNIJ

Wykład będzie prowadzony w języku polskim.

Mgr Ivana Cichewicz, MBA

Absolwentka Religioznawstwa w Instytucie Religioznawstwa Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Studentka Prawa kanonicznego na Wydziale Prawa kanonicznego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Doktorantka Uniwersytetu w Pardubicach – Słowacja. Zakresem jej badań naukowych jest spór między prawem świeckim pojedynczych państw (głównie Europy zachodniej) i prawem Islamu, oraz spór prawa kanonicznego i prawa muzułmańskiego w specyficznych przypadkach.

Organizatorka międzynarodowej konferencji naukowej, koordynatorka licznych międzynarodowych projektów, autorka artykułów naukowych, tłumacz polsko-słowacki.

Serdecznie zapraszam

Prof. AHNS dr Andrzej Gołębiowski

Kontakt: agolebiowski@ahns.pl

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content