wsh logo

Akcje Wolontariatu

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Nasi wspaniali wolontariusze działają dalej!

AKCJA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ: 

W sobotę, 1 kwietnia, wolontariusze ze Studenckiej Organizacji Wolontariat wraz z Opiekunem organizacji dr Mileną Matuszewską-Birkowską, Prorektorem, Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych oraz Dyrektorem Biblioteki Akademii Handlowej Nauk Stosowanych Panią mgr Aldoną Kowalczyk – Zagożdżon uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Odczytali dzieciom bajki pt. „Dobre rady”, „Wiosna” z książki pt. „Gang Słodziaków”, w czasie których wcielili się w rolę żabki, sowy, zajęczycy, jeża, rysia i lisa. Studenci zorganizowali dzieciom ciekawe zagadki, śpiewanie piosenek oraz wspólne zabawy animacyjne. Dla najmłodszych były także łakocie, kolorowanki oraz medale. W tym czasie w bibliotecznym ogrodzie dzieci mogły poznać Dyzia i Diego, sympatyczne alpaki z Rancza Emocji-Pracownia Terapeutyczno-Rozwojowa. Zwierzaki można było pogłaskać, a także poznać kilka ciekawostek na ich temat. Chętne dzieci wzięły również udział w warsztatach poprowadzonych przez Pana Jakuba Strzeleckiego, nauczyciela Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Akcja była niezwykle inspirująca i radosna, dla naszych wolontariuszy również! Warto pamiętać, że książki rozwijają wyobraźnie, uczą logicznego myślenia, dostarczają wiedzy. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż smartfonie.

AKCJA W BIAŁOBRZEGACH:

Wielkanoc, to szczególny okres refleksji i zadumy. To czas, w którym przenikają się elementy naszej pięknej, polskiej tradycji, ludowości i świata natury. To moment, w czasie którego dzień panuje nad nocą, światło nad ciemnością, a życie tryumfuje nad śmiercią. Z tej okazji nasi wolontariusze, 1 kwietnia, pomagali w przygotowaniach spotkania wielkanocnego zorganizowanego przez Fundację Koalicja dla Młodych w Białobrzegach. Szykowali stoły oraz poczęstunek, pomagali podopiecznym fundacji dotrzeć na miejsce, witali przybyłych, a także przekazywali przygotowane paczki. Dla wszystkich zgromadzonych był to wyjątkowy czas, pełen wzruszeń i radości spędzony na długich rozmowach. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

AKCJA POLA NADZIEI: 

Akcja Pola Nadziei, to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, nasi wolontariusze – wspierając Caritas Diecezji Radomskiej, wraz ze szkolnymi kołami Caritas po mszach świętych prowadzili kampanie, mającą na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy osobom nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Zebrane pieniądze zostały przekazane dla osób objętych opieką hospicyjną.

AKCJA NIEBIESKI MARSZ: 

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, 3 kwietnia, ulicami Radomia przeszedł NIEBIESKI MARSZ, zorganizowany przez Stowarzyszenie  Karuzela, pod hasłem „Poza schematami”, który miał na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na skalę problemu związanego z autyzmem, a także podniesienie świadomości na ten temat. W ramach solidarności pod Urzędem Miejskim w niebo poleciały setki niebieskich balonów. Akademia Handlowa Nauk Stosowanych objęła wydarzenie patronatem.

SPOTKANIE WIELKANOCNE

5 kwietnia, w Stowarzyszeniu na rzecz wspierania rodzin „Nowe Perspektywy” nasi wolontariusze oraz mali artyści z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Przygód” zorganizowali spotkanie wielkanocne dla podopiecznych Stowarzyszenia. Dzieci z grupy Kolorowe Misie zaprezentowały piękny i wzruszający program artystyczny, w ramach którego zaśpiewały kilka piosenek i wykonały układy taneczne. Maluszki zasługują na wielką pochwałę, ponieważ wszystkie piosenki doskonale znały na pamięć! Podopieczni Stowarzyszenia byli zachwyceni, podobnie jak nasi wolontariusze. Następnie miały miejsce warsztaty plastyczne z udziałem dzieci, wolontariuszy i seniorów. Bardzo serdecznie dziękujemy Niepublicznemu Przedszkolu „Kraina Przygód” za ogromne zaangażowanie i serce!

Doro wraca!

 

dr Milena Matuszewska-Birkowska

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content