wsh logo

Zbiórka pieniędzy dla Nikodema Jurkowskiego

14 Ogólnopolski Festiwal Filmowy Kameralne Lato

Studencka Organizacja Wolontariat organizuje zbiórkę pieniędzy dla Nikodema Jurkowskiego.

 

 

 

 

 

W dniach 15.04.2023 oraz 22.04.2023 na terenie Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu będzie organizowana zbiórka na rzecz Nikodema Jurkowskiego. Wolontariusze ze Studenckiej Organizacji Wolontariat przejdą po kampusach uczelni ze specjalną puszką, gdzie będzie można wesprzeć leczenie chłopca.

Nikodem Jurkowski ma 10 lat i pochodzi z Radomia, gdzie mieszka wraz z rodzicami i starszym bratem. Cierpi na złośliwy nowotwór. Szansą dla niego jest niezwykle kosztowne leczenie w USA, jego koszt to aż cztery miliony złotych.

Cześć! Nazywam się Nikodem i pochodzę z Radomia, gdzie mieszkam wraz z moimi kochającymi rodzicami i starszym braciszkiem. 30 kwietnia skończę 10 lat – bardzo niewiele jak na taką ciężką diagnozę, którą dostałem. Od kilku miesięcy dokuczały mi zaparcia, aż w końcu w lipcu bieżącego roku, trafiłem na badanie USG. Wynik badania nas wszystkich zaskoczył – stwierdzono obecność guza i powiększonych okolicznych węzłów chłonnych. Biopsja dostarczyła jeszcze bardziej niepokojących wieści – nowotwór złośliwy IV stopnia z przerzutami do węzłów chłonnych i szpiku. Diagnoza ta zmieniła nasze życie o 180 stopni – wszystkie nasze siły i pieniądze poświęciliśmy na moje leczenie. Natomiast moje szczęśliwe dzieciństwo w przeciągu zaledwie kilku dni zmieniło się w koszmar i walkę z bardzo niebezpieczną chorobą. Obecnie jestem po bardzo silnej chemioterapii, która zniszczyła mój organizm. Pieniążki zbieramy na pokrycie dużych kosztów związanych z moim leczeniem. Za każdą pomoc bardzo dziękuję!

 Nikodem

 

Więcej informacji znajduje się w poniższym linku:

https://www.siepomaga.pl/nikodem-jurkowski

Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce!

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content