wsh logo

Wykład międzynarodowy

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Zapraszamy na wykład międzynarodowy nt. „Terapia poznawczo-behawioralna skoncentrowana na traumie (TF-CBT) dla dzieci i młodzieży na przykładzie doświadczeń wojennych w Ukrainie”.

 

Spotkanie poprowadzi doc. dr Nadiia Kogutiak z Katedry Psychologii Społecznej Wydziału Psychologii Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku w Ukrainie. Prelegentka jest dyrektorem uniwersyteckiego Centrum Badawczego Psychologii Poznawczej i Psychoterapii, psychoterapeutą, trenerem szkoleniowym w programie „Children and War: Teaching Healing Techniques”, dyrektorem projektu „ECHO-Ukraina (Extension for Community Healthcare Outcomes)”.
Wykład poświęcony jest leczeniu psychicznych skutków wojny, która w Ukrainie trwa nieprzerwanie od 2014 r. Pełnowymiarowa agresja rosyjska w 2022 r. doprowadziła do bezprecedensowych konsekwencji dla zdrowia psychicznego nie tylko mieszkańców Ukrainy, ale i obywateli innych krajów. Ukraińskie Stowarzyszenie Terapii Poznawczo-Behawioralnej zjednoczyło wielu specjalistów zdrowia psychicznego wokół opartych na dowodach interwencji dla wrażliwych grup społecznych, takich jak dzieci, młodzież i uchodźcy wewnętrzni. Celem działań podjętych w tym trudnym i niepewnym czasie jest szerzenie odpowiedniej psychoedukacji i niesienie fachowej pomocy w leczeniu niewidzialnych ran psychicznych. Podczas wykładu zostaną omówione kluczowe założenia opartego na dowodach naukowych i powszechnie stosowanego programu terapii grupowej CBT dla dzieci i młodzieży, który ma na celu wypracowanie skutecznego radzenia sobie ze stresem pourazowym. Przestawiony zostanie sposób pracy z dziecięcymi intruzjami, unikaniem poznawczym i behawioralnym oraz reaktywnością fizjologiczną, które są konsekwencją traumy wojennej.

Termin i miejsce wykładu: 20 maja 2023 r. godz. 15.30 Aula 1 ul. Traugutta 61a

Udział w wydarzeniu możliwy jest również zdalnie na poprzez platformę MS Teams (kliknij tutaj)

Wykład doc. dr Nadii Kogutiak odbywa się w ramach współpracy międzynarodowej, podjętej przez prof. AHNS dr. Pawła Nowaka.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content