wsh logo

Cykl wykładów międzynarodowych

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu, Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego zapraszają do udziału w cyklu wykładów międzynarodowych, które odbędą się na platformie Microsoft Teams.

Spotkania będą prowadzone w języku angielskim.

Poniżej szczegółowe informacje na temat wykładów.

25.05.2023, godz. 10:00: „Analiza szeregów czasowych” (Time series analysis).

Prowadzący: Prof. dr Okyay Ucan

Biografia:

Okyay Ucan jest profesorem na Wydziale Ekonomii i Nauk Administracyjnych na Nigde Omer Halisdemir University w Turcji (TR NIGDE01). W 2005 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Ekonomia, a tematem jego pracy magisterskiej był: „Rozwój handlu zagranicznego sektora motoryzacyjnego w Turcji”. Tytuł doktora uzyskał w 2011 roku, gdzie obronił pracę doktorską nt.: „Dynamika kursu walutowego w gospodarkach otwartych: przypadek w Turcji”.

Od 2012 roku pracuje na Nigde Omer Halisdemir University w miejscowości Nigde w Turcji jako profesor ekonomii oraz koordynator programu Erasmus+. Dr Ucan brał udział w wielu projektach naukowo-badawczych m.in.: „Wkład uniwersytetu Nigde Omer Halisdemir University w gospodarkę miasta” oraz „Rola prywatnych kredytów w finansowaniu własnych działalności kobiet na przykładzie Unii Integracji Ameryki Łacińskiej”.

 Link na Teams

Meeting ID: 362 265 985 744

Passcode: miGTpY

 

01.06.2023, godz. 10:00: „Komunikacja międzykulturowa z wglądem w nauki o mózgu i umyśle” (Intercultural Communication with insight from Brain & Mind sciences).

Prowadzący: mgr Emre Seven

Biografia:

Emre Seven jest wykładowcą na Uniwersytecie Sivas Cumhuriyet w Turcji (TR SIVAS 01). Pracuje
w Biurze Stosunków Międzynarodowych jako koordynator ds. mobilności w ramach umowy KA171. Jest członkiem zespołu Japan Intercultural Institute Deep Culture Podcast. Posiada tytuł magistra antropologii kulturowej. Specjalizuje się w antropologii kognitywnej, koncentrując się na komunikacji międzykulturowej i dostosowaniu międzykulturowym.

Japan Intercultural Institute jest instytucją non-profit wspierającą edukację, badania i rozwój kariery specjalistów międzykulturowych. Oferuje seminaria, sponsoruje badania i promuje najlepsze praktyki w zakresie szkoleń i edukacji międzykulturowej. Jego główną misją jest głębokie zachęcanie do uczenia się, która wynika z doświadczeń międzykulturowych i nauki języków obcych.

Link na Teams

Meeting ID: 372 998 954 763

Passcode: MB5Thu

01.06.2023, godz. 13:00: „Modele ekonometryczne szeregów czasowych wykorzystujące EVIEWs” (Time Series Econometric Models Using EVIEWs).

Prowadzący: Prof. dr Emine Kilavuz

Biografia:

Emine Kilavuz jest profesorem na Wydziale Ekonomii i Nauk Administracyjnych na Nuh Naci Yazgan University w Turcji (TR KAYSERI 03). W 1989 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Ekonomia na Erciyes University, a w 1997 roku uzyskała tytuł doktora ekonomii na Istanbul University w Turcji.

Od 1997 roku pracuje jako profesor wydziału ekonomii. Dr Kilavuz ma na swoim koncie wiele publikacji, m.in.: „The Role of Agricultural Sector in Sustainable Development of Niğde” oraz „Structural Analysis of Manufacturing Industry in Kayseri”.

Link na Teams

Meeting ID: 316 823 748 032

Passcode: Jx9X4M

14.06.2023, godz. 10:00: „Ekonomia i finanse bez oprocentowania” (Interest-free economics and finance).

Prowadzący: mgr Yucel Kamar

Biografia:

Yücel Kamar jest wykładowcą i kierownikiem wydziału Foreign Trade Programme of İstanbul Gedik University, a także koordynatorem instytucjonalnym programu Erasmus+. Uzyskał tytuł licencjata na wydziale ekonomii w 2004 roku oraz magistra w dziedzinie rynków kapitałowych i instytucji finansowych w 2019 roku na uniwersytecie w Stambule.

Profesor kontynuuje studia doktoranckie w dziedzinie finansów na tym samym uniwersytecie. Jego prace naukowe koncentrują się na rozwoju gospodarczym, instrumentach finansowych i handlu zagranicznym. Od pięciu lat prowadzi zajęcia z ekonomii, finansów, e-handlu i handlu zagranicznego.

Link na Teams

Meeting ID: 328 290 582 984

Passcode: 8gkjpG

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content