wsh logo

Uroczystość zakopania KAPSUŁY CZASU- RELACJA

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

 

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu świętuje 25-lecie, z tej okazji 1 grudnia odbyła się uroczystość zakopania Kapsuły Czasu.

 

 

W uroczystym dniu 1 grudnia 2023 roku, Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu dla pamięci przyszłych pokoleń, mając na uwadze nieustanny rozwój Uczelni oraz dobro społeczności akademickiej w obecności: Założycieli, Kanclerza, Rektor, Dziekanów, Pracowników oraz Gości

Wmurowała akt symboliczny, mający na celu upamiętnienie tej wyjątkowej rocznicy. Akademia, będąc nie tylko miejscem nauki, lecz także wspólnotą zobowiązaną do rozwoju społeczności akademickiej, zdecydowała się na stworzenie czasowej kapsuły, której zawartość miała być przekazem dla przyszłych pokoleń.

Wnętrze kapsuły zawierało liczne symbole związane z historią uczelni. Poza oficjalnym dokumentem jubileuszowym, znajdującym się w samym sercu aktu, do kapsuły dodane zostały różnorodne przedmioty symbolizujące ducha Akademii. Przypinka z logo, nr 87 wydania uczelnianej „Gazety Radomskiej”, nadanie statusu Akademii decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, długopis z logo uczelni, polska moneta, a także karta pamięci, na której znalazła się fotorelacja z życia społeczności akademickiej.
Otwarcie kapsuły zaplanowano na datę dalekiej przyszłości, w nadziei, że jubileusz kolejnego 25-lecia uczelni będzie równie uroczystym wydarzeniem. Władze Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu wyraziły nadzieję, że zawartość kapsuły stanie się inspiracją dla przyszłych pokoleń, ukazując, jak zmienia się świat oraz jak ważną rolę odgrywa rozwój edukacji w kształtowaniu przyszłości społeczeństwa.
To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko świętem samej uczelni, ale także momentem refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Wraz z wmurowaniem aktu jubileuszowego, uczelnia zapisuje swoją historię na kartach czasu, pozostawiając dziedzictwo dla przyszłych pokoleń.

dla upamiętnienia jubileuszu 25-lecia istnienia Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu wraz z aktem złożono symbole uczelni i ówczesne: przypinka z logo, Nr 87 Wydania uczelnianej „Gazety Radomskiej”, nadanie statusu Akademii decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, długopis z logo uczelni, monetę polską, kartę pamięci, na której zamieszczono fotorelację z życia społeczności akademickiej AHNS.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content