ADMINISTRACJA

Studia licencjackie

Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
KONCEPCJA STUDIÓW
Studia obejmują wiedzę z zagadnień takich jak m.in.:
- prawo administracyjne i postępowanie administracyjne
- publiczne prawo gospodarcze
- prawo konstytucyjne
- organizacja i ustrój samorządu terytorialnego
- organizacja i zarządzanie w administracji publicznej
- historia administracji
- nauka o administracji
- funkcjonowanie instytucji UE i organizacji międzynarodowych
- legislacja administracyjna
- ochrona własności intelektualnej
- finanse publiczne i prawo finansowe
PERSPEKTYWY ZAWODOWE
Studia na kierunku administracja przygotowują studentów do pracy w jednostkach administracji rządowej, administracji samorządowej, organizacjach pozarządowych, jednostkach współpracujących z administracją publiczną lub wykonujących zadania zlecone, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, organizacjach międzynarodowych w tym Unii Europejskiej, firmach doradczych, pracujących na rzecz administracji rządowej i samorządowej. Absolwenci mogą również podjąć studia drugiego stopnia na tym samym, bądź pokrewnych kierunkach.
CO SIĘ DZIEJE NA KIERUNKU...
Studenckie Forum BBC

Studenckie Forum BCC
Studenckie Forum Business Centre Club powstało z inicjatywy Pani Izabeli Seweryn, Kanclerza BCC Loża Radomska oraz Akademię Handlową Nauk Stosowanych w Radomiu. Studenckie Forum Młodych BCC jest organizacją studencką zarejestrowaną przez Rektora AHNS w Radomiu i zrzesza środowisko akademickie regionu radomskiego. Organizacja działa na zasadzie Fundacji, której zasady działalności określa jej statut.
Akademicka Pracownia Administracji Samorządowej i Skarbowej

Akademicka Pracownia Administracji Samorządowej i Skarbowej
Akademicka Pracownia Administracji Samorządowej i Skarbowej umożliwia nauczanie praktycznych aspektów funkcjonowania administracji publicznej i sądownictwa. W ramach zajęć realizowanych w pracowni mogą być przeprowadzane symulacje rozpraw sądowych oraz postępowań administracyjnych, podczas których studenci wcielają się w role sędziów, urzędników, stron postępowania, świadków i petentów. Zajęcia są prowadzone na podstawie przygotowanego wcześniej scenariusza i kończą się wspólną analizą sprawy i wydaniem wyroku, postanowienia albo decyzji administracyjnej.