wsh logo

Akademicki Klub Nurkowy OKEANOS

Autoprezentacja i mowa ciała – Webinar!

Myślałeś o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Akademicki Klub Nurkowy Okeanos organizuje szkolenia nurkowe dla studentów.

Wszystkie kursy prowadzone w AKN Okeanos odbywają się w oparciu o standardy Scuba Diving International (SDI) i Technical Diving International (TDI) – międzynarodowych organizacji szkoleniowych o powszechnie uznanym poziomie nauczania. Dzięki nim kursanci mogą mieć pewność, że szkolenie, które zrealizują reprezentować będzie wysoki poziom merytoryczny, a uzyskane certyfikaty nurkowe, będą honorowane na całym świecie.

Wymagania wstępne do podjęcia kursów:

 • wiek min. 18 lat lub min. 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów
 • podstawowa umiejętność pływania
 • aktualne badania lekarskie

Dopiero zaczynasz? Nie martw się o sprzęt –  w trakcie kursu dostaniesz wszystko !
* w trakcie zajęć kursant musi mieć jedynie własną maskę i rurkę.

Praktyczna organizacja zajęć:

Szkolenie Open Water Diver składa się z trzech bloków zajęć.

 1. Zajęcia teoretyczne składają się z 4 sesji. Ich częstotliwość uzależniona jest od preferencji grupy. Zalecamy jednak, aby zajęcia nie odbywały się rzadziej niż raz w tygodniu. Wykłady prowadzimy w siedzibie Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a, gdzie dysponujemy profesjonalnym zapleczem szkoleniowym.

Część teoretyczna obejmuje następujące tematy:

 • historia nurkowania i struktura szkoleń SDI/TDI
 • sprzęt nurkowy
 • środowisko i fizyka nurkowania
 • medycyna nurkowa
 • podstawy dekompresji
 • technika nurkowania
 • omówienie pytań egzaminacyjnych
 • egzamin teoretyczny
 1. Zajęcia basenowe nauczą Cię korzystać w praktyce ze sprzętu nurkowego, utrzymywania neutralnej pływalności, jak również podstawowych technik poruszania się pod wodą. Zajęcia odbywają się w przyjaznym i kontrolowanym środowisku co pozwala na nieśpieszne i bezstresowe opanowanie wymaganych przez instruktora umiejętności.

Ta część kursu obejmuje 4 spotkania. Ćwiczenia organizujemy zwykle na jednym z basenów miejskich. Częstotliwość zajęć uzależniona jest od preferencji grupy, zalecamy jednak aby odbywały się nie rzadziej niż raz w tygodniu

 1. Zajęcia w wodach otwartych pozwolą zweryfikować w praktyce umiejętności i wiedzę zdobyte podczas poprzednich części szkolenia. Są też znakomitą okazją do pierwszych zanurzeń w realnym środowisku nurkowym pod okiem instruktora, który wskaże ewentualne niedociągnięcia i podpowie jak je wyeliminować.

Ta część kursu obejmuje 4 nurkowania w wodach otwartych. Organizujemy je zwykle na jednym z polskich akwenów. Ze względu na swoje właściwości, szczególnie do tego celu polecamy krakowski Zakrzówek lub tzw. „Koparki” w Jaworznie. Nurkowania realizujemy zwykle w formie dwudniowego, najczęściej weekendowego, wyjazdu. Okres zimowy w trakcie trwania kursu najczęściej wykorzystywany jest do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz pierwszych zanurzeń szkoleniowych na basenie.

Po ukończeniu szkolenia Open Water Diver kursant ma szansę zdobyć certyfikat, uprawniający do nurkowania do głębokości 18 metrów, wydany przez międzynarodową organizację szkoleniową Scuba Diving International. Podczas jego trwania kursant zdobędzie wiedzę i umiejętności, które pozwolą cieszyć się pięknem podwodnego świata w sposób bezpieczny i komfortowy.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content