wsh logo

Spotkanie z Afryką

AFRYKA

30 stycznia 2022 roku nasza studentka Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, Pani Faustyna Wielechowska oraz Pani Ewelina Białkowska, spotkały się ze studentami w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych.

 

Pani Faustyna i Pani Ewelina podzieliły się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z Zambii. Wolontariuszki, często ze łzami w oczach opowiadały o edukacji, kobietach, podstawowych zajęciach Zambijczyków oraz o dzieciach, których życie diametralnie różni się od tego, co znamy i do czego przywykliśmy.

Pani Faustyna zwróciła uwagę na ogromną potrzebę dzieci i młodzieży bycia blisko osób im życzliwych, na ich wielki zapał do nauki oraz niezwykle pozytywne nastawienie do życia. Mówiła również o cierpieniu najmłodszych, dzieci z poranionymi stopami, przyzwyczajonych do pracy, poszukiwania jedzenia.

Pani Ewelina natomiast opowiedziała o systemie edukacji, a także o wspólnych przedsięwzięciach z Panią Faustyną, które rodziły się z dnia na dzień, na miarę potrzeb.

Zebrani studenci mogli pod koniec wydarzenia usłyszeć głos Pana Dziekana Andrzeja Gołębiowskiego, który podkreślił, jak dumny jest z odbytej misji wolontariuszek, a także głos Ojca Jacka Gniadka, jak podkreślały wolontariuszki, „ich duchowego mentora”. Na koniec wydarzenia, Pani Faustyna i Pani Ewelina zaprezentowały torby prosto z Zambii i zachęciły do śledzenia wydarzeń organizowanych przez Fundację ASBIRO.

Poniżej film, w którym opowiadają o swojej pracy. Zachęcamy do obejrzenia.  Źródło kanał Fundacji Asbiro Youtube

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content