wsh logo

INFORMATYKA

studia wsh

Studia inżynierskie

czas trwania

Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)

KONCEPCJA STUDIÓW

Informatyka to dziedzina, która rozwija się dynamicznie, stwarzając wciąż nowe wyzwania i szanse rozwoju. Większość zawodów wymaga choćby podstawowej wiedzy informatycznej. Co czwarte nowe miejsce pracy w krajach Unii Europejskiej tworzone jest w obszarze telekomunikacji, Internetu, technologii informacyjnych i informatyki. Kształcenie na kierunku informatyka obejmuje wiedzę ogólną i specjalistyczną oraz kształtowanie praktycznych umiejętności w zakresie programów i systemów informatycznych. Program studiów opracowany jest tak, aby student zdobył umiejętności: m.in. budowy i eksploatacji elementów składowych systemów informatycznych zgodnie z wymaganiami rynku, administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi, tworzenia i zarządzania serwisami internetowymi oraz zarządzania przedsięwzięciami informatycznymi. Zajęcia prowadzone przez specjalistów z dużym doświadczeniem praktycznym opierają się na poglądowych metodach wykładu oraz o zajęcia laboratoryjne przy użyciu nowoczesnego sprzętu i oprogramowania.

Program studiów opiera się na zajęciach dydaktycznych m.in. z zakresu:

 • algorytmów i struktur danych
 • sieci komputerowych
 • technologii internetowych
 • grafiki komputerowej i multimediów
 • komputerowego wspomagania projektowania
 • metod, języków i paradygmatów programowania
 • inżynierii oprogramowania
 • baz danych oraz administrowania systemami informatycznymi
 • bezpieczeństwa systemów komputerowych
 • sztucznej inteligencji
 • zarządzania projektami informatycznymi

PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Absolwent kierunku informatyka zdobywa umiejętność efektywnej pracy indywidualnej i zespołowej w zakresie pracy nad serwisami internetowymi, projektami graficznymi w agencjach i firmach reklamowych, tworzeniem aplikacji niezbędnych mu w dalszej pracy, projektowaniem sieci komputerowych, administrowaniem systemami informatycznymi oraz zarządzaniem projektami informatycznymi. Młody inżynier informatyk znajdzie zatrudnienie nie tylko w wyspecjalizowanych firmach zajmujących się wytwarzaniem, ochroną, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, ale również w różnych sektorach gospodarki – w przemyśle, biznesie, administracji, usługach informatycznych, jak również jednostkach naukowo-badawczych i edukacyjnych. Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako: projektant i twórca oprogramowania, pracownik naukowy, administrator złożonych systemów informatycznych i sieci komputerowych, specjalista od bezpieczeństwa systemów informatycznych lub na innych stanowiskach związanych z komputeryzacją firmy lub urzędu.

 

 

 

 

CO SIĘ DZIEJE NA KIERUNKU...

Koło Naukowe Młodych Informatyków

Koło informatyków WSH

Koło Naukowe Młodych Informatyków

Koło Naukowe Młodych Informatyków w AHNS działa od października 2017 roku i zrzesza studentów, którzy mają potrzebę poszerzania swojej wiedzy i umiejętności w różnych dziedzinach Informatyki, w tym w robotyce. Dotychczas  w rakach koła konstruowano roboty typu Linefollower oraz Minisumo, z którymi  członkowie koła wystąpili min. w prestiżowym wydarzeniu ROBOMATICON, zorganizowanym przez Politechnikę Warszawską.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content