wsh logo

Studencka Organizacja Wolontariat

SADZENIE DRZEWA

Studencka Organizacja ,,Wolontariat’’ działająca w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu powstała z inicjatywy studentów-wolontariuszy.

 

logo wolontariat

Głównym zadaniem organizacji, jest niesienie szeroko rozumianej pomocy wszystkim potrzebującym, a także pokazywanie innym ludziom, że pomaganie jest największą wartością, jaką możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Naszym mottem jest myśli wypowiedziana niegdyś przez Alberta Einsteina:

„To, co robimy dla siebie, umiera razem z nami.

To, co robimy dla innych, pozostaje i jest nieśmiertelne”

Nasze “Sadziki Pomocy” w roku akademickim 2021/2022 uczestniczyły między m.in. w akcji “Szlachetna Paczka”, szyciu kocyków we współpracy z Fundacją Tęczowy Kocyk, zbiórce kartek oraz rękodzieł świątecznych wraz z organizacją Dnia Babci i Dziadka dla podopiecznych Domu Pomocy Weterana Walki i Pracy oraz Fundacji Droga Życia, organizowali warsztaty artystyczne w Fundacji Nowe Perspektywy, uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu i wiele, wiele innych.

A oto niektóre z naszych akcji:

Zobacz co planujemy na ten rok

Plan działań na rok akademicki 2022/2023

Chcesz pomagać, a nie wiesz jak?

DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZIŚ!!!!

Masz dwie możliwości:

  1. Wypełnij deklaracje członkowską online
  2. Wypełnij deklarację oraz oświadczenie w formie papierowej  i dostarcz do jednego z naszych deklaracyjnych pojemników (czarny pojemnik oznaczony naszym logiem) oba pojemniki znajdują się na portierni w Kampusie na ul. Traugutta 61 oraz ul. Mazowieckiego 7A

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: sowolontariat@ahns.pl

Nasze social media:

      

 Opiekun Studenckiej

Organizacji Wolontariat

dr Milena Matuszewska – Birkowska

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych AHNS. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Filolog polski. Wieloletnia nauczycielka, której zainteresowania koncentrują się wokół innowacji dydaktycznych, metodycznych, a także interdyscyplinarnych i intermedialnych sposobach kształcenia. Pomocna, wielkoduszna, zaangażowana w sprawy studentów, czemu daje wyraz między innymi jako Opiekun Studenckiej Organizacji Wolontariat.

Przewodnicząca SOW

Katarzyna Milewicz

Studentka 2 roku studiów licencjackich na kierunku psychologia w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Jej przygoda z wolontariatem zaczęła się już w bardzo młodym wieku. Dołączyła wtedy do drużyny harcerskiej i to tam właśnie pokochała pomaganie innym. Po latach wciąż cieszy ją niesienie pomocy, to właśnie z pomocą drugiemu człowiekowi wiąże swoją przyszłość.

Zastępca Przewodniczącej SOW

Ewelina Bernat

Studentka 1 roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Jej historia z wolontariatem rozpoczęła się już w gimnazjum, współpracując z Caritas Diecezji Radomskiej. Jak mówi, nie ma nic lepszego niż niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Sekretarz SOW

Konrad Budzyński

Student  II roku studiów magisterskich na kierunku Psychologia. Przygodę z wolontariatem rozpoczynał od neurorehabilitacji osób dotkniętych afazją po udarach mózgu. Obecnie najmocniej angażuje się w działania na rzecz osób zmagających się z problemami zdrowia psychicznego.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content