wsh logo

Konferencja prasowa – MARATON PISANIA LISTÓW

MARATON PISANIA LISTÓW 2022

23 listopada o godz. 10.00 odbyła się konferencja prasowa Maratonu Pisania Listów w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

Akcja odręcznego pisania listów w obronie osób niesłusznie skazanych rusza już 28 listopada. Listy napisane w Ramach Maratonu Pisania Listów będą spływać do Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu z wielu miejsc: napiszemy je na kolanie na korytarzu i w szkolnej ławie, podczas zakupów w galerii handlowej oraz kampusach AHNS. Po raz szósty swój sprzeciw wobec łamania praw wyraził także Prezydent Radomia Radosław Witkowski, który mimo swojej nieobecności na konferencji przekazał swój list.

MARATON PISANIA LISTÓW 2022

W konferencji udział wzięła Pani Katarzyna Kalinowska, zastępca Prezydenta, która podkreśliła rolę mediów oraz mieszkańców Radomia, którzy corocznie okazują współczucie, empatię i zgłaszają swój sprzeciw wobec łamania praw uciśnionych i niewinnych. Napisała list w obronie więzionego od 2021 roku Luis`a Manuel`a Otero Alcantara z Kuby, który został zatrzymany wyłącznie za pokojowe korzystanie z prawa do wolności słowa i zgromadzeń.

W konferencji prasowej udział wzięła również Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Akademii Handlowej Nauk Stosowanych – dr Milena Matuszewska – Birkowska.  Opowiedziała o historii Maratonu oraz o roli każdego wysłanego i napisanego listu, z nadzieją na kolejne sukcesy, takie jak zwolnienie z więzienia bohatera, czy kolejne rekordy w liczbie napisanych listów. Sama Pani Dziekan napisała list w obronie Dorgelsse Nguessan z Kamerunu, która została aresztowana podczas demonstracji w Doula.

Wspólnie możemy tego dokonać i uwolnić niesłusznie skazanych ludzi! Możemy realnie wpłynąć na ich życie! Jak to zrobić?

Od 28 listopada do 10 grudnia przyjdź do jednego z kampusów uczelni (ul. Traugutta 61a lub Mazowieckiego 7a) i napisz list!

26 listopada i 3 grudnia będziesz miał/miała możliwość napisania listu w Galerii Słonecznej (II piętro, w okolicach strefy foodcourt).

Napisz List. Zmień Życie!

 

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content