wsh logo

Wizyta studyjna w E.Leclerc

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

W dniu 8 marca 2023 studenci kierunku Zarządzanie wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie E.Leclerc.

 

 

W trakcie 2 godzinnej wizyty studenci mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami firmy, którzy dzielili się informacjami na temat funkcjonowania firmy, jej działalności rynkowej oraz stosowanych praktyk zarządzania. Studenci rozmawiali na temat realizowanej przez E.Leclerc strategii rynkowej, jej lokalnego zaangażowania oraz przełożenia tych działań na bieżącą działalność organizacji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się dyskusje na temat kultury organizacyjnej oraz szeroko zakrojonej działalności CSR, które wyróżniają organizację na tle konkurencji.

E.Leclerc to grupa niezależnych przedsiębiorców, którzy w sposób autonomiczny zarządzają własnymi firmami. E.Leclerc w Radomiu jest organizacją mocno zaangażowaną lokalnie, a duża część towarów pochodzi od radomskich i okolicznych producentów. Na ponad 11tys. powierzchni znajduje się centrum handlowe z własnymi zakładem garmażeryjnym oraz piekarnią (croissanty przygotowuje piekarz z Francji, w oparciu o rodzimy przepis:)) – które zaopatrują na bieżąco świeżymi, przygotowywanymi na miejscu produktami, pasaż handlowy i magazyn. W E.Leclerc jako uzupełnienie oferty dla klienta funkcjonuje również sklep online (w tym sklep świętego Mikołaja, cały proces przygotowawczy odbywa się na miejscu), a także prężnie działający serwis cateringowy (największym zainteresowaniem jest ręcznie robione, przygotowywane na miejscu sushi).

Podstawowym celem wizyty było wzmocnienie praktycznego charakteru kształcenia. Podczas wizyty studenci mieli możliwość skonfrontowania teoretycznych zagadnień, które poznają w trakcie kształcenia z rzeczywistością biznesu. Rozmowy z pracownikami pozwoliły nie tylko poznać profil kandydata na pracownika, ale również zrozumieć wartości, w oparciu o które budowane są ścieżki karier. Dzięki temu doświadczeniu studenci łatwiej będą kierowali kolejnymi krokami w swojej zawodowej przyszłości.

                         

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content