wsh logo

Kolejna Akcja Wolontariatu

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

18 marca 2023r. w Instytucie Miejskim – w Kamienicy Deskurów w Radomiu, Wolontariusze ze Studenckiej Organizacji Wolontariat AHNS wspierali Stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazję. 

 

 

Nasi studenci w czasie spotkania rodziców dzieci z afazją oraz wykładu specjalisty na temat „Dziecka z orzeczeniem a kształcenie specjalne w systemie edukacji”, zorganizowali szereg zabaw i atrakcji dla zebranych dzieci.

Najpierw, w celu zapoznania się z małymi podopiecznymi, odbyło się wspólne kolorowanie przygotowanych kolorowanek, później zabawy animacyjne z chustą i tunelem, przy odgłosach wesołej muzyki, a następnie zajęcia z sensoplastyki – chociaż mąka była wszędzie, nawet we włosach naszych wolontariuszek, uśmiech dzieci był bezcenny. Na zakończenie spotkania zaplanowane zostało malowanie twarzy… dzięki temu z Kamienicy Deskurów wyszły misie, liski, motylki, skorpiony i bohaterowie z bajek.

Zadanie nie należało do łatwych. Ponad 20 par oczu, roztańczonych nóżek i kilkunastu pytań na minutę, nasze wolontariuszki spisały się jak zwykle doskonale – za co bardzo dziękujemy !

Dobro wraca.

 

dr Milena Matuszewska-Birkowska

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content