wsh logo

Wykład Otwarty- Przemysław Kossakowski- RELACJA

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

W piątek 08.12.23 mieliśmy okazję poznać niezwykłego Przemkiem Kossakowskim , który poprowadził wykład otwarty na temat „Ja Cię rozumiem- o samodzielności osób niepełnosprawnych”.  Opowiedział o swoich doświadczeniach, dzieląc się nie tylko historią własnego życia, ale także cennymi refleksjami na temat samodzielności i pokonywania wyzwań przez osoby z niepełnosprawnością.

Przemek w sposób szczery, otwarty i pełen pozytywnej energii podkreślił, że samodzielność osób z niepełnosprawnościami nie zawsze oznacza eliminację trudności, lecz raczej umiejętne radzenie sobie z nimi. 
W trakcie wykładu Przemek poruszył temat akceptacji siebie oraz istoty wzajemnego zrozumienia między osobami pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi. Przekazał, że to właśnie społeczna świadomość i akceptacja odgrywają kluczową rolę w budowaniu mostów porozumienia między różnymi grupami społecznymi. 
Po prezentacji, uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, co doprowadziło do otwartej i inspirującej dyskusji. Przemek Kossakowski dzielił się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi codziennego życia, aktywności zawodowej i pokonywania barier, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. 
To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło nie tylko wiedzy, ale także inspiracji do zmiany perspektywy społecznej na temat niepełnosprawności. Dziękujemy Przemkowi Kossakowskiemu oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tym wyjątkowym spotkaniu! 
Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content