wsh logo

Buntownicy od urodzenia – praca z dzieckiem agresywnym – Inspirujący Wykład dr Aleksandry Piotrowskiej

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Już 5 marca o godzinie 18.00 odbędzie się kolejny Inspirujący Wykład AHNS w Radomiu! Naszym Gościem będzie dr Aleksandra Piotrowska z wykładem pt. „Buntownicy od urodzenia – praca z dzieckiem agresywnym”.

Inspirujący Wykład AHNS dr Aleksandry Piotrowskiej przybliży nam przyczyny agresywnych zachowań wśród dzieci. Nasz Gość postara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektóre dzieci wykazują zachowania agresywne od wczesnych lat życia, a inne nie. Dowiemy się również:
Co jest istotą zachowań agresywnych i jakie przybierają formy?
Czym jest agresja, przemoc i prześladowanie?
Jakie są typy prześladowania?
Dlaczego ludzie bywają agresywni?
Jak psychologia wyjaśnia agresję i jakie widzi jej przyczyny?
Jak można zapobiegać agresji i przemocy?

Poznamy zasady postępowania w przypadku wystąpienia zachowań agresywnych u dzieci i młodzieży. Omówimy istotę treningu zastępowania agresji.

Wykład „Buntownicy od urodzenia – praca z dzieckiem agresywnym” przybliży nam również pracę psychologa dzieci i młodzieży.

Aleksandra Piotrowska – doktor psychologii. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka.

Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończyła specjalizację psychologii szkolnej (rozwojowa i wychowawcza) oraz psychologii pracy. W pracy naukowej prowadzi badania m.in. dotyczące determinantów funkcjonowania pamięci człowieka, indywidualnych i rodzinnych wyznaczników dojrzałości szkolnej dziecka i jego funkcjonowania w szkole, wpływu temperamentu człowieka na jego funkcjonowanie społeczne. Zajmuje się propagowaniem wiedzy psychologicznej, współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich.

W Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu prowadzi zajęcia z Psychologii wychowania.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wydarzeniu online na naszym FB i YouTube!

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content