wsh logo

Spotkanie z trenerem siatkówki Panem Jakubem Bednarukiem

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

W trakcie spotkania z Panem Jakubem Bednarukiem – trenerem siatkówki, które odbyło się 25.05 na platformie MS Teams, omówione zostały kulisy pracy zarówno z perspektywy trenera, jak  i zawodnika.

Trener odniósł się do roli psychologa sportowego i jego ewentualnego wkładu w pracę zespołu, rozwiał sportowe mity i niewłaściwe przekonania, które są powszechne wśród kibiców tego sportu. Poruszony został wyjazd do Chicago na półfinał Ligi Światowej mężczyzn, w którym trener zastępował Vitala Heynena w zwycięskim meczu o brązowy medal reprezentacji Polski przeciwko reprezentacji Brazylii. Duży obszar rozmowy poświęcony został prawidłowej budowie zespołu oraz właściwemu podejściu rodziców do sportowych treningów dzieci. Pytania do Pana Jakuba Bednaruka mieli okazję zadać również uczestnicy spotkania. Spotkanie przebiegło w miłej  i swobodnej atmosferze a trener zdradził kulisy swojej pracy, których nie jesteśmy w stanie usłyszeć jedynie oglądając spotkanie z perspektywy kibica.

fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

Grupa Dyskusyjna Psychologii Sportu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników psychologii i sportu do aktywnego uczestnictwa w działaniu Grupy oraz do brania udziału w spotkaniach realizowanych już po wakacjach, w nowym semestrze akademickim 2022/2023.

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content