wsh logo

Urodzeni mordercy – Inspirujący Wykład Jana Gołębiowskiego

Akademickie Studium Kształcenia Praktycznego

Cyklu Inspirujących Wykładów AHNS trwa! Naszym kolejnym Gościem będzie Pan Jan Gołębiowski, który poprowadzi wykład pt. „Urodzeni mordercy – kto zabija i dlaczego?”.

Podczas Inspirującego Wykładu AHNS, który odbędzie się 20.02.2024 r. o godzinie 18.00, nasz Gość wymieni typy i sylwetki zabójców. Zostanie również omówiona kwestia, czy rzeczywiście rodzimy się mordercami, czy też się nimi stajemy. Pan Jan Gołębiowski postara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieją pewne predyspozycje osobowościowe, cechy charakteru, które mogą wskazywać na przyszłego mordercę. I jaki wpływ na nasze wybory i zachowania kryminalne mają uwarunkowania środowiskowe?

Wykład „Urodzeni mordercy – kto zabija i dlaczego?” przybliży nam również pracę psychologa kryminalnego.

mgr Jan Gołębiowski – Wykładowca akademicki,  psycholog kryminalny. Biegły z listy Sądu Okręgowego w Warszawie w zakresie psychologii. W latach 2005 – 2008 pracował jako psycholog w Sekcji Psychologów Komendy Stołecznej Policji. Brał udział w licznych kursach specjalistycznych obejmujących psychologię zaburzeń, patologię społeczną i metodykę profilowania sprawców przestępstw agresywnych (USA, Węgry, Polska). Autor książki „Profilowanie kryminalne. Wprowadzenie do sporządzania charakterystyki psychofizycznej nieznanych sprawców przestępstw” (2008). Założył Centrum Psychologii Kryminalnej. Członek warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przez dwie kadencje był członkiem zarządu, koordynował Zespołu Psychologii Śledczej. Należy także do Stowarzyszenia Psychologów Sądowych w Polsce. Jako reprezentant Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii uczestniczył w pracach nad Ustawą o Zawodzie i Samorządzie Zawodowym Psychologów. Pracuje na Oddziale Psychiatrii Sądowej Mazowieckiego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wydarzeniu online na naszym FB i YouTube!

Udostępnij
youtube
youtube
tiktok
youtube
Skip to content